מכבי תל אביב מימשה את האופציה על דניאל טננבאום וחוזהו לעונה הבאה נכנס לתוקף. השוער, ששבר שיאים העונה וספג רק 8 שערים ב-33 הופעות, יהיה השוער הבכיר של הצהובים בעונה הבאה אחרי שהוכיח מעל צל של כל ספק שהוא ראוי לכך. הוא נכנס לעמוד בין הקורות במקום אנדראס יאניוטיס שפתח את העונה בצורה מאכזבת, נפצע ופינה את המקום לברזילאי-יהודי. אחרי שהאופציה מומשה ועתידו לעונה הבאה הובטח, בהמשך הדרך תשב מכבי ת”א עם השוער על חוזה חדש וארוך יותר. 

בינתיים, בזמן שארבעה שחקנים שלה נמצאים לטענתה בבידוד בשל איכון שגוי, מכבי ת”א ממשיכה לסבול מנזקי הקורונה בישראל. בשלב הזה, אנדרה ז’ראלדש יעזוב כאשר אופציית הרכישה שלו על ספורטינג ליסבון, שתפוג בעוד שבוע, לא מומשה. הצהובים עוד יכולים לקנות אותו אך מדובר בסכום גבוה של 700 אלף אירו. יחד עם זאת, השחקנים הזרים העבירו מסרים שהם מעדיפים לחזור למדינות שלהם בעקבות מה שקורה בישראל ובתוספת העובדה ששכרם קוצץ במהלך פגרת הקורונה ב-50% וייתכן כי קיצוץ נוסף יושת גם לעונה הבאה. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
טננבאום לברקוביץ׳: ״תזמן אותי לנבחרת?״

שחקן נוסף שמעוניין לשוב למולדתו הוא אנריק סבוריט, שסוכנו מחפש לו קבוצה בספרד. יחד עם ז’איר אמאדור שנראה כמי שכבר סגר את תנאיו בריאל סראגוסה, והעזיבה של ולדימיר איביץ’, עולה תמונה מדאיגה מאוד בקריית שלום לקראת קיץ לא פשוט בכלל. חשוב לציין כי אף אחד מהשחקנים לא שוחרר או נמכר באופן רשמי, אך בימים אלה, אלו ההערכות בקרב אנשי הקבוצה שמבינים כי המציאות הבעייתית הנוכחית עלולה לעלות להם באיבוד של כל שלושת הזרים המצטיינים. ההידרדרות הקשה במצב נגיף הקורונה בישראל בעלת משקל מכריע בנושא. “הם מבינים שאין פה אתגרים, אין צפי לאירופה, הורידו להם את השכר, זו תקופה לא פשוטה עבור שחקנים זרים. הם רוצים הביתה, וזה הגיוני”, ניתח גורם בסביבת המועדון.

יש לציין כי כמו שהאופציה על ז’ראלדש טרם מומשה בשל הקיפאון התקציבי, כך גם ארבעת מסיימי החוזים – אייל גולסה, איתי שכטר, שרן ייני וצ’יקו אופואדו טרם קיבלו הצעות מהמועדון לחוזה חדש. הם כן קיבלו מסרים להמתין שכן הצעה תגיע בקרוב, אך היא לא הונחה עוד על השולחן של הנציגים שלהם. שלושת הישראלים נותנים עדיפות למכבי ת”א ולא מנהלים שיחות עם מועדונים אחרים. ברגע בו גולדהאר יגדיר את התקציב לעונה הבאה, הקבוצה תתקדם בנושא הזה, אך לכולם ברור שהאתגר הגדול לא פחות עכשיו הוא לפתור את סוגיית המאמן הבא ומשם להתקדם. אגב, בכל הנוגע לאבי ריקן שחוזהו הוארך בעונה נוספת, מדובר היה בהגעה שלו למכסת המשחקים אשר מעניקה לו הארכה אוטומטית של האופציה.

אייל גולסה ואיתי שכטר. ממתינים לגולדהאר (רדאד ג'בארה)אייל גולסה ואיתי שכטר. ממתינים לגולדהאר (רדאד ג'בארה)

בכל הנוגע לארבעת המבודדים – קנדיל, ריקן, גולסה וטיבי, במכבי ת”א ממתינים לתשובות אחרי המכתב שנשלח למנהלת הליגות בו הם מבשרים כי “ישקלו את צעדיהם” אם הארבעה לא יורשו לצאת מבידוד ולהגיע לאימון הערב ב-17:30 וכתוצאה מכך לא יוכלו לשחק מחר ב-21:00 מול הפועל באר שבע. המשפט לפיו ישקלו את צעדיהם פורש על ידי לא מעט כאיום באי הופעה למשחק, אך נראה כי לא מדובר על כך, אלא על העובדה כי הקבוצה לא תוכל להעמיד סגל למשחק ותצטרך כפי הנראה לעלות עם שחקני הנוער אשר מתאמנים איתה בשבועות האחרונים כמו נדב נידב, גייאגון פארפה ורונן חנצ’יס.