ליגת העל חזרה והמחזור הראשון של הפלייאוף העליון מאחורינו ויש לו כבר שיא היסטורי אחד. על פי נתוני האתר הרשמי של המועדון, אמש (שבת), מכבי תל אביב הצליחה לשמור על שער נקי בפעם ה-22 העונה בליגה – הכי הרבה בהיסטוריה לקבוצה בעונה אחת.

בכך הקבוצה של ולדימיר איביץ’, בראשותו של השוער דניאל טננבאום וחוליית ההגנה הכמעט קבועה שלו, שברו את שיאה של עירוני קריית שמונה מ-2012 ושל מכבי ת”א מהעונה שעברה, שעמד על 21 משחקים בעלי רשת נקייה. הנתון הזה מדהים לא פחות עם מתחשבים בכך ש-22 הרשתות הנקיות הושגו ב-27 מחזורים בלבד. 

הישג נוסף קשור לצורה בה מכבי ת”א כובשת העונה. מתן חוזז רשם אמש את שערו הראשון בבוגרים של מכבי ת”א, וזה קרה בכדור חופשי ישיר. בפעם החמישית העונה הצהובים כבשו בצורה הזו (חוזז, עומר אצילי פעמיים ויונתן כהן פעמיים), יותר מכל קבוצה אחרת ולמעשה, 50% מכלל השערים בליגה שהובקעו בבעיטה ישירה ממצב נייח. 

דניאל טננבאום (רדאד ג'בארה)דניאל טננבאום (רדאד ג'בארה)

מכבי ת”א השוותה בכך שיא מועדון של 5 שערים בבעיטות חופשיות ישירות בעונה, בדיוק כמו בעונת 1983/84 ובעונה שעברה. לשחקניו של איביץ' נותרו עוד 9 מחזורים לנסות לשבור גם את השיא השיא. 

עוד סיבה לחיוך מצד הצהובים הייתה דור פרץ, שעלה כמחליף במהלך המחצית השנייה, חזר מפציעה ארוכה וההופעה שלו הייתה הראשונה במדים הצהובים מאז המפגש נגד הפועל חדרה באוקטובר 2019, כאשר לאחר מכן הוא נפצע במהלך הפגרה הבינלאומית.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
הליגה חוזרת: צפו בשערים הגדולים בלה ליגה