מנהלת הליגות לכדורגל הגיעה הערב (שלישי) לסיכום עם משרד הספורט, שלטונות הצבא ומשרד הבריאות שמאפשר גם לכדורגלנים חיילים לחזור למגרשי הכדורגל, במסגרת “מתווה בידוד מיוחד לכדורגלנים חיילים”, שייכנס לתוקפו כבר מחר (רביעי).

לפי פרטי המתווה, כפי שאושר על ידי משרד הבריאות, השהות בצבא תיחשב לחיילים כחלק מהבידוד, והם יוכלו להיות רק במקומות הבאים: בית, צבא ואימון או משחק, ולא באף מקום נוסף. כמו כן, יהיה עליהם להקפיד על כלל הנחיות הבידוד, בדומה להנחיות הקיימות לגבי יתר השחקנים שאינם חיילים.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
משחק בית: עידן ורד נגד בן שהר ראש בראש

במסגרת המתווה, “בכל עת שהשחקנים החיילים ישהו בצבא, השהות תיחשב עבורם כחלק מהבידוד המיוחד ויהיה עליהם להקפיד ולשמור על כל כללי הזהירות והבטיחות המחמירים הנהוגים בצבא לרבות הקפדה על עבודה בקפסולות (וככל שניתן בתיאום עם המפקד הישיר ללא מגע עם חיילים אחרים), שמירת מרחק מינימלית של שני מטרים, עטיית מסיכה וכו'”. 

יו"ר המנהלת ארז כלפון התייחס למתווה שהושג כשאמר: "אני שמח על ההבנה של כלל הגורמים ויצירת מתווה הבידוד המיוחד לכדורגלנים חיילים, אשר יאפשר להם להשתתף באימוני ומשחקי הקבוצות לצד השירות הצבאי. מתווה זה הושג על לאחר שיחות וקבלת חוות דעת מגורמי הצבא על ההקפדה היתרה של כללי הבטיחות והזהירות הנהוגה בצבא וקיבל את אישור משרד הבריאות. אני קורא לשחקנים החיילים להקפיד ולשמור היטב על הנהלים המחמירים בכל עת. כל הגורמים התגייסו ליצירת המתווה שיוביל לסיום עונת הכדורגל והאחריות הנמצאת על כתפכם בשמירת הכללים ומניעת הידבקות היא גדולה”.

ארז כלפון (רדאד ג'בארה)ארז כלפון (רדאד ג'בארה)

 
עוד הוסיף היו”ר: “אני רוצה להודות לכל השותפים שסייעו להגיע למתווה הבידוד המיוחד לכדורגלנים חיילים, למנכ"ל משרד הספורט יוסי שרעבי ואנשי משרדו ולמשנה למנכ"ל משרד הבריאות הפרופסור איתמר גרוטו, אשר פעם נוספת גילה הבנה עמוקה לצרכי הכדורגל הישראלי. כעת הקבוצות יכולות להתרכז בהכנות למשחקים עם כלל שחקני הסגל וכולנו מצפים לחידוש עונת המשחקים ביום שבת, 30.05.2020".