על רקע ההתעניינות של פאוק סלוניקי ולודוגורץ בצ’יקו אופואדו, במכבי תל אביב מבינים כי הוא כבר לא צפוי לשחק העונה במדיה פעם נוספת. החלוץ שנפצע בדרבי התל אביבי לפני פגרת הקורונה, עבר את השיקום מהניתוח ברגלו בניגריה, שם השמיים עוד סגורים ולא נראה כי הוא יוכל להשיג טיסה לפני תחילת חודש יוני שתנחית אותו בסופו של דבר בישראל. 

במצב הדברים הקיים, בו כל החוזרים מחו”ל נדרשים בבידוד של 14 ימים, גם אם אופואדו יצליח ב-1 ביוני לעלות על טיסה שתנחית אותו בישראל, אחרי תקופת הבידוד המדוברת (גם אם יאושר לו להתאמן באופן אישי בזמן הזה) ובנוסף תקופת אימונים סבירה תחת מגע כדי לחזור כמו שצריך מפציעה קשה כמו שעבר, הוא יהיה זקוק לנס אמיתי כדי לשוב אל כר הדשא עוד במהלך חודש יוני (העונה תסתיים ב-8.7). לפני מגפת הקורונה הפציעה של החלוץ הייתה כזו שסיימה עבורו את העונה והמצב הזה לא אמור להשתנות. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
חוזרים מוכנים: 1:3 למכבי ת"א על אשדוד

יחד עם זאת, חוזה חדש לעונה הבאה עוד על הפרק. אופואדו אומנם מבוקש לפי הדיווחים בקבוצה גדולה כמו פאוק סלוניקי שמשלמת משכורות גבוהות יותר מאשר אלופת ישראל, אך במכבי ת”א לא פוסלים את האפשרות שיציעו לו להישאר בשכר הוגן ובהתאם להחלטות של מיץ’ גולדהאר בנוגע לתקציב של הצהובים בעונה הבאה. צריך לציין כי התקציב של הקבוצה ייגזר באופן ישיר אחרי שיהיה ידוע האם ניתן למכור מנויים לעונה הבאה ומה קורה מבחינת סיבובי המוקדמות של אופ”א ובהקלות הפייר פליי לקבוצות תחת הסדר (אם בכלל יהיו). 

אם יהיה ניתן למכור מנויים מהרגע הראשון והליגה תיפתח עם קהל, גובה הקיצוץ במכבי ת”א עשוי שלא להיות דרמטי כלל. ההערכות לפני כחודשיים דיברו על קיצוץ של 35%, אך הדברים השתנו, ישראל השתלטה על המגפה וגם באירופה לאט לאט חוזרים לשגרה, כך שדברים יכולים להשתנות ביחס להערכה הקודמת. בהתאם למצב מכירת המנויים, מגבלות הקהל, ההחלטות של אופ”א לגבי סיבובי המוקדמות ולגבי הפייר פליי וההכנסה מספונסרים, יבנה התקציב החדש של הצהובים. 

מיץ' גולדהאר. מחכים להחלטה שלו על גובה התקציב (חגי מיכאלי)מיץ' גולדהאר. מחכים להחלטה שלו על גובה התקציב (חגי מיכאלי)

לכך צריך להוסיף שמכבי ת”א יכולה להכניס סכומים לא מבוטלים בכלל ממכירות שחקנים במהלך הקיץ הקרוב, כאשר כמה משחקניה הבולטים המחזיקים בחוזים מבוקשים באירופה ובארה”ב וביניהם עומר אצילי, יונתן כהן, דור מיכה, דן גלזר, ז’איר אמאדור ואנריק סבוריט. גם איילון אלמוג נמצא ברשימות של כמה קבוצות באיטליה. כמובן שלא כולם יימכרו, אך ההנחה היא שיהיו כאלה שלא ניתן למנוע את מעברם. השמות של בן שהר וטל בן חיים החלוץ נמצאים על הפרק לחיזוק מבחינת ברק יצחקי כל עוד יהיו בהעברות חופשיות, אך בשלב הזה במכבי ת”א לא עושים פעולות מוחשיות.