במכבי תל אביב ממתינים לקבלת לו”ז מלא והוראות מפורטות לקראת חזרת ליגת העל לפעילות. הצהובים מתאמנים כמובן מאז שהתקבל האישור לעשות זאת תחת מגבלות ויקוו כי במהלך היום (חמישי) יגיעו ההנחיות במלואן כדי שיוכלו לסדר תכנית עבודה לקראת יום ראשון הקרוב. 

בתוך כך, קשר הקבוצה רוסלן ברסקי התראיין לאתר הרשמי של המועדון באימון הקבוצה והתייחס בין היתר למגבלות הבידוד המחמירות שיחולו על השחקנים מעתה: “זה מובן לנו. כולנו נצטרך לגלות אחריות כי הבריאות היא מעל הכל. זה לא אמור להפריע לנו לשחק כדורגל. כמובן שנהיה ללא הקהל הגדול שלנו, שהוא כוח אדיר מבחינתנו, ובטח שאנחנו רוצים שהכדורגל יחזור גם בשבילנו וגם בשביל האוהדים. בכל מקרה, אנחנו נצטרך להמשיך בדרך שלנו, עם המגבלות, כדי לנצח במשחקים שנשארו".  

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
מכבי ת"א מפתיעים את האוהדים הוותיקים

התקופה המוזרה שעברה עליו ועל השחקנים לאחרונה: “זו הייתה תקופה מוזרה לכולנו. תקופה שקשה להגדיר אותה במילה אחת. זה משהו באמת לא מובן. טלטלה לא רגילה גם בארץ וגם בכל העולם, גם לכדורגל וכמובן גם לעולם העסקי. אני בטוח שנצא מזה מחוזקים ונחזור לשגרה כמה שיותר מהר. למה אני הכי מתגעגע? קודם כל לטירוף ולתחושה של המשחקים. במגרש עצמו, לאיזה פס עומק טוב שעובר, או לאיזה גליץ' כזה שיטריף את כל הקבוצה. זה הכיף שלנו”.

התחושה לשחק בחודש יוני: "זה לא רגיל, בחיים לא שיחקנו ביוני כדורגל, אבל אני לא חושב שזה משנה משהו. בסופו של דבר זה המקצוע שלנו, אנחנו רוצים להצליח בו ואנחנו רוצים לנצח בכל המשחקים. אנחנו רוצים לחזור למומנטום מתחילת העונה ולזכות באליפות וזה לא משנה באיזה חודש זה יקרה". 

רוסלן ברסקי (רדאד ג'בארה)רוסלן ברסקי (רדאד ג'בארה)

המאבק על האליפות מול מכבי חיפה: "האמת היא שמהרגע הראשון שחזרנו להתאמן הייתה לנו הרגשה טובה לגבי החזרה למגרשים. דיברנו בינינו והאמנו שבסופו של דבר הליגה לא תבוטל. מהאימון הראשון כולם באו לעבוד קשה ולהיות בשיא הריכוז כדי להגיע הכי מוכנים שיש למשחק הראשון. ברור לנו ששום דבר לא סגור ומצפה לנו מאבק קשה".

צ’יקו אופואדו לא צפוי לחזור העונה

יש לציין כי הצהובים כפי הנראה יצטרכו להעביר את הפלייאוף העליון כולו עם חלוץ טבעי אחד – איתי שכטר. צ’יקו אופואדו, שנפצע לפני הפגרה מול הפועל חיפה ועבר ניתוח ברגלו, עדיין לא כשיר. הוא אומנם עורך אימוני כושר אך הם מוגדרים כקלים בשלב הזה.

אופואדו עוד שוהה בניגריה כך שגם אם יצליחו לארגן לו טיסה לישראל (משימה בפני עצמה) הוא יידרש בשבועיים בידוד כמובן. בהתחשב בכך שהוא לא במצב כשירות ולא התאמן בצורה רצינית מאז פציעתו, ספק גדול מאוד אם בכלל יוכל לשוב לשחק העונה במדים הצהובים. 

אופואדו כידוע מסיים את חוזהו בתום העונה ולא אמור להמשיך לעונה נוספת. גם אם חוזהו יוארך אוטומטית על ידי פיפ”א כחלק ממתווה חידוש הכדורגל תחת מגפת הקורונה, זה לא אמור לשנות משהו מבחינת יכולתו לעמוד לרשות הצהובים.

בכל הנוגע לאימוני מכבי ת”א, אחרי שחזר להתאמן ואף נראה טוב ועורר ציפייה לקראת האימונים המלאים, אורוש ניקוליץ’ שוב חזר לאחור ואינו מתאמן כעת בשל כאבים שהוא חש. הצהובים יבדקו מה קורה בימים הקרובים עם השחקן ויבחנו האם הוא מצליח לחזור.