ז’איר אמאדור הוא זר העונה בליגת העל לעונת 2019/20. אחרי שנאספו עשרות אלפי ההצבעות של גולשי ONE וחוברו יחד עם בחירות מאמני הליגה והשחקנים, הבלם המצוין של מכבי תל אביב קטף את התואר של ONE בשיתוף ארגון השחקנים. בשקלול הצבעות הגולשים (40%), השחקנים (40%) והמאמנים (20%) קיבל אמאדור 43 אחוזים מהקולות. 

הבלם שהיה מהברגים החשובים באליפות השנייה ברציפות של מכבי ת”א זכה ל-44 אחוזים מקולות הגולשים, קיבל 8 קולות מ-14 מאמני הליגה וגם היה זה שקיבל הכי הרבה קולות משחקני ליגת העל, שנתנו לו 60 קולות מתוך 174. יש לציין כי המאמנים והשחקנים לא היו יכולים לבחור שחקנים מהקבוצות שלהם.

ז'איר אמאדור אמר על הבחירה בו כשחקן הזר של העונה: "אני רוצה להודות למי שבחר בי לתואר זר העונה ובמיוחד לחברי להגנה וחברי לקבוצה. לצוות האימון בראשות ולדימיר איביץ' שנתן לי ביטחון לשחק טוב יותר. תודה מיוחדת מגיעה לאוהדי מכבי שתמכו בי ובקבוצה במשך כל העונה. אני מעריך זאת מאוד. לסיום ברצוני להודות לאשתי ולילדים שתמכו בי לאורך כל הדרך וכל מה שאני זכיתי ואזכה הוא למענם".

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
שחקני מכבי ת״א חוגגים בחדר ההלבשה

אל המקום השני הגיע צ’ירון שרי ממכבי חיפה והוא עשה את זה בעיקר בזכות הצבעות הגולשים, שנתנו לו 41 אחוזים מקולותיהם, בעוד רק שניים ממאמני הליגה ו-44 מהשחקנים בחרו בו. בשקלול הקולות קיבל שרי 29.2 אחוז מהקולות. 

למקום השלישי הגיע ז’וסוואה של הפועל באר שבע, שקיבל יותר קולות מהמאמנים (3 בחרו בו) ומהשחקנים (58 הצביעו לו), אבל הרבה פחות קולות מהגולשים עם 11%, ובשקלול התוצאות 22% מהקולות. במקום הרביעי ניצב אנדרה ז’ראלדש ממכבי ת”א עם 4 אחוזים מקולות הגולשים, קול אחד מהמאמנים ו-12 מהשחקנים ובסך הכל 5.8 אחוז בשקלול הקולות.