בעוד 45 ימים, 24.8, יגיע תאריך היעד של עיריית תל אביב – מחזור פתיחת העונה בליגת העל, ואצטדיון בלומפילד איך נאמר בעדינות, לא קרוב ללהיות מושלם. כסאות ראשונים בצבע לבן\קרם ואפור הותקנו בשערים 8, 10,11 ו-13, עבודות החיפוי כמעט והושלמו אך האם אפשר לקרוא לכל אלה “אצטדיון”? בשלב הזה, מדובר בביטוי שקצת קשה להדביק לבלומפילד, שאין ספק שיהיה מרשים במיוחד ביום בו יסיימו אותו, אבל אנחנו לא כאן כדי לחלק ציונים לעיצוב העתידי – אלא כדי לבדוק האם ומתי הוא בכלל יהיה מוכן. 

אתמול והיום הושלמו עבודות הנחת צינורות ההשקיה, השטח עליו יהיה הדשא כבר נתחם, ולמעשה השלבים האחרונים שהיו צריכים להתבצע על מנת להעביר את כר הדשא הגדל בפארק דרום – בוצעו. כעת נותר רק להעמיס את הדשא על משאיות ולהביאו לבלומפילד, כאשר קליטתו לפי הערכת הגורמים בשטח, צפויה לקחת בין 10 ל-14 ימים. תהליך זה עתיד להתרחש לקראת סיומו של החודש.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
מקום לדאגה? תיעוד חדש של בלומפילד מבפנים

אולם, העבודות על האצטדיון עדיין לא קרובות להסתיים. תאי השידור אינם מוכנים לגמרי, גם ביציעים עצמם עוד יש גימורים שצריך לבצע, כמו גם גימורים מחוץ לאצטדיון וכמובן חיבור כל הקונסטרוקציה העיצובית (חיפוי) לכדי מכלול שלם. ישנן עוד עבודות חשמל והתקנות שצריך לסיים ואחרי כל אלה, כמובן, לקבל אישורים מכל המשרדים הממשלתיים הרלוונטיים, מכבי האש וכיוב’. 

כל זאת, כאמור, כאשר פרק הזמן הנותר הוא חודש וחצי בלבד. יש לציין כי חרף פניות רבות בחודשיים האחרונים לעיריית ת”א בבקשה לסיור בתוך האצטדיון, הכולל ראיונות עם מנהלי הפרויקט שעובדים בשטח או עם האדריכלית הראשית של הפרויקט אשר מפקחת עליו ויודעת לתת לו”ז מדויק וכיוב’, הנושא לא אושר עד לרגע זה. נותר רק לתהות מדוע. 

תגובת עיריית ת”א-יפו: ”כמובטח, אצטדיון בלומפילד ייפתח בעונת המשחקים 2020-2019. העבודות בשטח מתקדמות כמתוכנן ונמצאות בשלבים אחרונים. חשוב להדגיש שמדובר בפרויקט רחב היקף ובהשקעה עירונית חסרת תקדים שבוצע בלוח זמנים קצר במיוחד בהשוואה לכל פרויקט בסדר גודל דומה. יחד עם זאת, נעשים כל המאמצים כדי לעמוד במועד המדובר ולהערכתנו הסיכוי להצלחה גבוה”.

הכסאות שהותקנו עד כה (מערכת ONE)הכסאות שהותקנו עד כה (מערכת ONE)
בלומפילד, חודש יולי (מערכת ONE)בלומפילד, חודש יולי (מערכת ONE)
בלומפילד, חודש יולי (מערכת ONE)בלומפילד, חודש יולי (מערכת ONE)
בלומפילד, חודש יולי (מערכת ONE)בלומפילד, חודש יולי (מערכת ONE)