מכבי תל אביב מקווה לנצח הערב (שבת, 21:00) את מכבי חיפה ולהיות מוכתרת באופן רשמי כאלופת המדינה. אחרי שלוש שנים בלי התואר, ברור לכולם כי הוא יחזור בשבועות הקרובים במוקדם או מאוחר, אך הצהובים ישמחו מאוד לעשות זאת כבר במשחק מול הירוקים, היריבה הגדולה של הקבוצה בעשורים האחרונים. 

המאמן ולדימיר איביץ' לא יגיע בסגל מלא להתמודדות. כמובן ללא אייל גולסה וללא אורוש ניקוליץ', שעל פי הערכות, אם הכל יעבור כשורה יוכלו לחזור לפעילות מלאה באזור חודש אוגוסט ובערך לסיבוב השלישי של המוקדמות האירופיות (השאלה רק באיזו מסגרת תהיה אז הקבוצה). גם אבי ריקן המוצהב, ייעדר. דן גלזר, שנפצע בנבחרת ישראל, החלים מפגיעתו אך צפוי לקבל מנוחה. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
איביץ': "דרבי בין הקבוצות הטובות בישראל"

המאמן הסרבי יעניק מנוחה גם לאליס דסה, ששיחק בהרכב בשני משחקי נבחרת ישראל במהלך הפגרה. דור פרץ היה מקבל מנוחה אם הייתה אפשרות כזו מבחינת הסגל, אך הפציעות וההרחקה של ריקן, כמו גם העובדה שגלזר רק מחלים מפגיעת ברך, יביאו לכך שפרץ יפתח גם במשחק מול הירוקים. מנגד, מקסים פלקושצ’נקו יקבל את הקרדיט בהתקפת הירוקים לצד קרים פריי הנהדר וניקיטה רוקאביצה.

הרכב מכבי ת”א: פרדראג ראיקוביץ’, מאור קנדיל, שרן ייני, ז’איר אמאדור, אנריק סבוריט, דור פרץ, רוסלן ברסקי, דן גלזר, עומר אצילי, אלירן עטר וארון שוינפלד.

הרכב מכבי חיפה: גיא חיימוב, רז מאיר, עופרי ארד, אטיין ריינן, אעיד חבשי, רמי גרשון, נטע ‏לביא, ג’ורג’ מנדז׳ק, מקסים פלקושצ’נקו, ‏ניקיטה רוקאביצה וקרים פריי.