שיתוף הפעולה המקצועי בין מכבי תל אביב לבית”ר ת”א\בת ים נמשך כאשר עד כה הושאלו בחלון ההעברות הנוכחי 16 שחקנים מהצהובים לשורות הקבוצה מהליגה הלאומית, אותה יאמן העונה ריימונד אטוול ההולנדי, מי ששימש עד העונה האחרונה כעוזרו של פטריק ואן לוון, המנהל הביצועי של מחלקת הנוער הצהובה. 

מרבית המושאלים הרכיבו את קבוצת הנוער של מכבי ת”א בעונה שעברה וכעת ימשיכו את הליך ההתפתחות שלהם תחת בית”ר ת”א\בת ים, מקום בו הצליחו הצהובים לקצור הצלחה לא מבוטלת בשנים האחרונות בזכות עסקות ההשאלה, רעיון שנרקם בזמנו על ידי ג’ורדי קרויף, ואת הפירות קצרו בעונה החולפת במכבי עם עונות מוצלחות מאוד של שחקנים כמו שחר פיבן, דן גלזר, רוסלן ברסקי ויונתן כהן.

מופלח שלאעטה במדי קבוצת הנוער בעונה שעברה (נעם מורנו)מופלח שלאעטה במדי קבוצת הנוער בעונה שעברה (נעם מורנו)

רשימת 16 השחקנים כוללת את השוער הצעיר דניאל פרץ, שנחשב כדבר הבא בכדורגל הישראלי בתחום השוערות. יחד איתו הושאלו גם שני האחים של דן גלזר, עמית ותמיר. עוד ברשימה: עומר ברמי, יואב הופמייסטר, רן ואתורי, איל חן, תומר מכלוף, מייקל צ’ילאקה, מופלח שלעאטה, אלון שטרוזברג, תומר אלטמן שעדיין מבוקש בקבוצות בליגת העל, פרינס אוקרקו ואמיר ברקוביץ’ שחזר לישראל מבארנסלי. גם בר כהן ועידו שחר הושאלו לקבוצה מהלאומית.  

ישנם עדיין מספר שחקנים השייכים לצהובים ועתידים למצוא את עצמם עוברים בהשאלה בקרוב, אם לא לבית”ר ת”א אז לקבוצה אחרת בליגת העל או בליגה הלאומית והם אדוארדו גררו, פרינס תומאס, פאדי נאג’ר ונעם כהן. 

בגזרת הקבוצה של ולדימיר איביץ’, נמשכות ההכנות למשחק נגד סודובה הליטאית ביום חמישי בסיבוב המוקדמות השלישי של הליגה האירופית. המאמן צפוי לפתוח עם יונתן כהן, ניק בלקמן ואיתי שכטר בחולייה הקדמית ועם אנריק סבוריט כמגן שמאלי. לא צפויים שינויים נוספים.