הלם מוחלט במכבי תל אביב אחרי ההדחה המביכה אמש (חמישי) מול סודובה ממוקדמות הליגה האירופית אחרי הפסד נוסף בתוצאה 2:1. שני מפגשים מול הליטאים החלשים, שני הפסדים וסיום קמפיין אירופי בצורה נוראית. שנה שלמה נהגו במועדון להזכיר בכל פעם שזו קבוצה ש"הייתה רחוקה 12 דקות משלב בתים בליגה האירופית", הקיץ? היא רחוקה 12 שנים בערך. 

היכולת על הדשא הייתה המשך ישיר של מה שנראה במשחקי ההכנה בקיץ. על הסיבות הרבות שהובילו לכך כבר פורט לאחר ההדחה מול קלוז'. שום דבר לא השתנה, חרף הטענות של המנכ"ל בן מנספורד כי לא נעשו טעויות בקיץ, או האמירות של ולדימיר איביץ' שניתן להפוך את התוצאה. מי שהיה בקרבת השחקנים הצהובים בשבוע האחרון, ידע לחוש היטב - מהפך לא יהיה בליטא. הם לא באמת האמינו שזה הולך לקרות. לאלו צריך להוסיף מערך טקטי ששוב לא עבד כמו שצריך, הרבה תהיות בנוגע לתפקוד הטקטי של השחקנים, חילופים ששוב לא עבדו ואולי אף הזיקו ועוד משחק שנוהל לא טוב על ידי איביץ'. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
צפו: הדשא של בלומפילד ממלא את המגרש

בקרבת הנהלת המועדון חששו במהלך הלילה מצעד דרסטי של ולדימיר איביץ' הנוגע לעתידו בשל הצורה הקשה בה לקח את ההפסד ואת הקיץ האחרון בגזרה האירופית. המאמן הסרבי לא פחד לקום וללכת אחרי הצלחה גדולה בפאוק סלוניקי והוא נראה כמי שלקח קשה מאוד את ההפסדים לסודובה, הרבה יותר קשה מאשר ההדחה מול קלוז'. "איביץ' בהחלט אדם שמסוגל לקום וללכת אחרי דבר כזה", העיד גורם הקרוב אליו. בהנהלה הצהובה כמובן מקווים שלא כך יקרה וכי המאמן ימשיך כרגיל חרף הימים הלא פשוטים שמן הסתם הוא הולך להיות שרוי בהם. 

לצד הייסורים הפנימיים שאוכלים אותו, איביץ' מתמודד עם קיץ לא פשוט בכל הנוגע ליכולת המקצועית של הקבוצה להתרומם. האווירה על פי עדויות של חלק מהשחקנים אינה טובה, עכורה ביחס לעונה שעברה, חוסר היכולת להרים את רמת האימונים והעובדה כי מי שנמצא בסגל לא דוחף בשום צורה את השחקנים הקיימים - מובילים ליכולת על הדשא. הרכש שהגיע לא הביא שום תועלת וכעת צריך לראות מה יעשו במועדון. דווקא לאחר המשחק היה נראה כי הסרבי לוקח צעד מפייס, החמיא לחניכים שלו והיה נראה כי הוא כן מנסה להראות להם שהוא מאמין בהם. 

ולדימיר איביץ' (האתר הרשמי של מכבי ת"א)ולדימיר איביץ' (האתר הרשמי של מכבי ת"א)

מכאן הדברים מתגלגלים לעברו של מיץ' גולדהאר שצריך להיות כעת בסיטואציה שאין שום סיכוי שהוא בכלל דמיין להיות בה בחודש אוגוסט 2019, חודשיים אחרי שחגג עם הקבוצה ואוהדיה אליפות שוברת שיאים. אין ספק כי בלי שום קשר לעתידו של המאמן, יצטרך הבעלים להחליט האם הוא מאפשר כעת מכירה של שחקנים גם כדי לבצע סוג של שינוי בסגל וגם כדי לשפר את מצב המועדון אל מול הפייר פליי הפיננסי אחרי שנתיים רצופות בלי הכסף הגדול שנכנס מאופ"א. ההנחה היא כי גוברים הסיכויים שבמכבי ת"א יאפשרו את מכירתו של דור פרץ כאשר דינמו מוסקבה המועמדת המובילה לקלוט אותו בשלב הזה. לאחר המשחק היה ניסיון לצמצם את הפערים בין הצדדים כדי להוביל לכך שהעסקה תצא אל הפועל. 

ז'איר אמאדור מועמד לעזוב אם תונח עליו הצעה כספית מאחת הקבוצות שהביעו בו עניין עוד לפני כן אך יש לציין כי בניגוד לכל הטענות, השחקן עצמו לא הגיש בקשה לעזיבה. עניין נוסף שיצטרך להיבדק הוא סביב אלירן עטר. איביץ' הבהיר כי אין לו שום דבר אישי נגד החלוץ וכי ההחלטות לגביו הן מקצועיות בלבד. אולם, אם מקצועית הסרבי מחליט משחק אחר משחק שלא לפתוח איתו ואמש אף לא לשתפו, לא ברור מה הייתה מטרת ההשארה שלו בסגל. 

ז'איר אמאדור (רדאד ג'בארה)ז'איר אמאדור (רדאד ג'בארה)