מצבו של עומר אצילי מעסיק את אנשי מכבי תל אביב שמספרים על הצורך הגדול בשחקן, אולם כפי שפורסם ב-ONE, הוא מתמודד עם תהליך החלמה לא פשוט בכלל שעלול להימשך עוד כחודשיים. ההחלטה במועדון היא לנסות ולהחזיר אותו לכישרות מלאה דרך שיקום כאשר הטיפול בעצם הוא בפציעת המפשעה שלו.

הנה ההסבר המפורט: לאצילי היו שלוש בעיות. אחת הייתה בשרירי הבטן, שם הוא נותח אצל ד"ר אורליך, המומחית מספר 1 בעולם בניתוחי בקע מסוג זה. לצד זאת, לשחקן היו עוד שתי בעיות שהובילו לכך שהוא סבל מכאבים בעונה שעברה והן במפשעה ובירך. ההנחה הרפואית המקובלת ברפואת הספורט היא כי ברגע שמטפלים בפציעת הבקע בבטן, אוטומטית, מושגת הקלה בפציעת המפשעה. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
מבצע העברת הדשא לבלומפילד יוצא לדרך

אולם, לא תמיד כך קורה כפי שהתברר אצל אצילי. ד"ר אורליך בטוחה שכן, אך השיקום של אצילי לוקח קצת יותר זמן בשל הבעיה השלישית ממנה הוא סובל. מבנה גופו באזור הירך, מקרין אוטומטית ומשפיע לו גם על המפשעות אולם בבעיית הירך הוא יצטרך לטפל בסיום הקריירה שלו ולא כעת. בשל כך השיקום שלו ארוך יותר. כעת ההחלטה היא לנסות להחזיר אותו מפציעת המפשעה שלו דרך שיקום וההערכות כאמור מדברות על כחודשיים, עם אפשרות להטבה במצבו שתוריד את פרק זמן ההחלמה.

יחד עם זאת, גם במכבי ת"א מבינים כי אם בדרך לא תושג ההתקדמות הרצויה בהחלמה - לא יהיה מנוס מניתוח במפשעה. מצבו של השחקן ממשיך להיות מנותר ותחת מעקב של הצוות הרפואי של המועדון בתקווה כי אכן השחקן יוכל לחזור לפעילות מלאה באמצעות השיקום, אולם כרגע בתרחיש שבו ההליך צולח, התחזיות מדברות על חזרה מלאה למגרשים בתסריט הריאלי-אופטימי באזור חודש אוקטובר.

עומר אצילי (רדאד ג'בארה)עומר אצילי (רדאד ג'בארה)

"אם לא תושג ההתקדמות הרצויה בקרוב, אף על פי שעומר מרגיש טוב יותר, אנו מבינים כי לא יהיה מנוס מניתוח נוסף", אמר גורם בכיר במכבי ת"א בעניין. "יש הרבה שיקולים כאשר מחליטים האם לצאת לניתוח או לנסות לשקם את הפציעה. כרגע נראה כי ההחלטה הנכונה ביותר עבור השחקן היא שיקום ולא ניתוח".