בית המשפט הסיר היום (שני) את צו איסור הפרסום בפרשת הקטינות על שמותיהם של שני שחקני מכבי תל אביב – דור מיכה ועומר אצילי, וזאת לבקשתם של השניים, שהחליטו שהם “לא עומדים עוד על בקשתם לאיסור פרסום שמותיהם”. מיכה ואצילי ממתינים בימים אלה להחלטת הפרקליטות בעניינם, אחרי שהמשטרה סיימה את חקירתה.

כזכור, שני שחקני מכבי ת”א נחקרו בחשד לבעילת קטינות בהסכמה ובהגשת אלכוהול לקטינות, אולם לפי דיווחים שונים התשתית הראייתית בשני המקרים חלשה ובצד של השחקנים סבורים כי לבסוף התיק ייסגר. מדובר בסיפור שללא ספק טלטל את הכדורגל הישראלי, במהלכו התגלה כי השניים קיימו יחסי מין עם נערות בנות 15.5, אך בחקירת המשטרה עלתה טענה שהבנות לא אמרו אמת בנוגע לגילן. שני שופטים שדנו בבקשה לאיסור פרסום, גם בבית משפט השלום בראשל”צ וגם במחוזי בלוד, העריכו בזהירות כי הראיות בעניינם דלות וכי האפשרות להגשת כתב אישום בעניינם אינה גדולה. 

לאורך השבועות האחרונים, עמדו עורכי הדין של השניים, עדי כרמלי וינון היימן, על כך ששמם של השחקנים לא יפורסם בעקבות נזק תדמיתי גדול שייגרם להם כתוצאה מכך. אמש התקבלה החלטה על ביטול צו איסור הפרסום, אך עורכי דינם של השניים עתרו לעיכוב ביצוע כדי שהם יוכלו לבקש להגיש ערעור לבית המשפט העליון.

צו בית המשפט בפרשה (צילום מסך)צו בית המשפט בפרשה (צילום מסך)

אלא שהיום החליטו דווקא השחקנים כי הם לא מעוניינים להמשיך בהליך שעוסק באיסור הפרסום וכי הם מעדיפים ששמם יפורסם. עורכי הדין של השניים הגישו בשמם “בקשה לביטול עיכוב הביצוע” של איסור הפרסום, לבקשתם, ובה כתבו כי מיכה ואצילי “לא עומדים עוד על בקשתם לאיסור פרסום שמותיהם לאור הנזק החמור שנגרם להם ולאור העובדה כי שמותיהם פורסמו זה מכבר, ובינתן החלטת מותב נכבד זה על טיב הראיות… מקום שתיק החקירה עומד להיסגר, מכאן שפרסום שמותיהם יש ויוכל דווקא למזער את הנזק אשר נגרם להם”.

כתוצאה מהבקשה לבטל את עיכוב הביצוע על ההחלטה מאתמול, בית המשפט המחוזי לוד התיר את פרסום שמם.

עו"ד עדי כרמלי (רדאד ג'בארה)עו"ד עדי כרמלי (רדאד ג'בארה)

מאז התפוצצה הפרשה, מכבי ת”א הוציאה את השניים ל”חופשה” יזומה והם לא לקחו חלק במשחקים המכריעים, לאורך הפלייאוף העליון ומאז המשחק מול מכבי חיפה למעשה בסיבוב הראשון של הפלייאוף. הם אף לא היו בטקס קבלת צלחות האליפות וזאת בעצת עורכי דינם שרצו להימנע מפרסומים מיותרים אודות השחקנים כאשר תיק החקירה עמד רגע לפני מסירתו לפרקליטות.