תובע ההתאחדות לכדורגל, עורך הדין ניר רשף, הודיע היום (שני) כי בחר להעמיד לדין את הפועל תל אביב ומכבי תל אביב בגין החגיגות של השחקנים עם אוהדי הקבוצות אחרי הניצחונות 0:3 על בית”ר ירושלים ו-0:2 על מכבי חיפה בהתאמה. כמו כן, שחקני מכבי תל אביב, עומר אצילי ודור מיכה, אשר צולמו כשהם שרים “מכבי חיפה חיזבאללה” יחד עם אוהדי הצהובים, יעמדו לדין גם כן והסעיף בו הם הואשמו הוא – התנהגות בלתי הולמת. 

בכל הנוגע לרמת הקבוצות, על חגיגה עם האוהדים והפרת הוראות ההתאחדות לכדורגל ומנהלת הליגות, מכבי ת”א כבר ספגה קנס מהמנהלת בגובה 20 אלף ש”ח. ההחלטה של תובע ההתאחדות להעמיד לבסוף את שני המועדונים הייתה אחרי שהבין כי העמדה של מכבי ת”א בלבד לא צודקת אחרי שיממה לפני כן התרחשו מראות דומים ולכן שתי הקבוצות הואשמו בסעיף זהה של “עבירה על חוקת תקנוני הוראה של ההתאחדות”, בעוד לצהובים סופח סעיף נוסף של “התנהגות בלתי הולמת של קהל אוהדים” בגין הפריצה לשער 11.  

בכל הנוגע לאצילי ומיכה, ההחלטה להעמיד את השניים לדין התרחשה לאחר בחינת המקרה על ידי רשף לאורך הימים האחרונים. הוא צפה בסרטונים שהועברו לידו וקיבל את ההחלטה, כעת השחקנים יצטרכו להסביר את עצמם אל מול דיין בית הדין של ההתאחדות לכדורגל שיכול להעניש אותם הן בקנס כספי והן בהרחקה, בהתאם לשיקוליו ולרוח הדברים בדיון כאשר הוא יתקיים. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
אוהדי מכבי ת"א חוגגים מחוץ לבלומפילד

יש לציין כי בהנהלת מכבי ת”א לא אהבו את שירת השחקנים “מכבי חיפה חיזבאללה” ביחד עם הקהל ואף התנצלו על כך בפני מכבי חיפה. יחד עם זאת, במועדון היו מי שסברו כי לא צריכה להיות העמדה לדין שכן בחגיגות דומות של קבוצות אחרות נגדם לא ננקטה פעולה משמעתית, כמו כאשר שחקני בני יהודה שרו אחרי חצי גמר הגביע “תשתחוו יא בני ….”, ואף במקרים ישנים יותר. 

בהודעה שנשלחה בנושא נכתב: “תובע ההתאחדות, עו"ד ניר רשף, החליט להעמיד את עומר אצילי ודור מיכה לדין משמעתי בגין התנהגות בלתי הולמת. מכבי תל אביב לדין משמעתי בגין התנהגות בלתי הולמת של קהל אוהדים ועבירה על חוקת תקנוני הוראה של ההתאחדות. הפועל תל אביב לדין משמעתי בגין עבירה על חוקת תקנוני הוראה של ההתאחדות”. יש לציין כי בני יהודה והפועל חדרה יעמדו לדין משמעתי בגין עבירה על חוקת תקנוני הוראה של ההתאחדות גם כן. בנוסף, החומרים הקשורים למשחק הדרבי החיפאי אמש טרם הגיעו לתובע והחלטה בנושא תינתן בהמשך.