מאמן מכבי תל אביב, ולדימיר איביץ', והבלם הפורטוגלי ז'איר אמאדור, צפויים להיפרד מהמועדון אחרי המשחק מול הפועל באר שבע ביום שלישי הקרוב. הסרבי קיבל החלטה לגבי עתידו ומקורביו שהותירו פתח קטן לשינוי בעמדתו, כבר נשמעים אחרת ובטוחים כי אין עוד אפשרות להניע אותו מהחלטתו להתקדם הלאה בקריירה שלו. כתוצאה מכך, נציג הבעלים ג'ק אנגלידיס, מי שהביא את ג'ורדי קרויף ואת איביץ' לישראל, כבר מחפש מאמן חדש לעונה הבאה. 

בכל הנוגע לאמאדור שלא שיחק אמש (שבת) ב-0:1 על מכבי חיפה, הוא הגיש בקשה כבר לפני שישה חודשים להשתחרר מהחוזה שלו בסיום העונה הנוכחית ולא לממש את העונה השלישית בהסכם איתו. אם הייתה לו מחשבה לשנות את דעתו, היא השתנתה בעת תקופת הקורונה שדוחפת אותו לרצות לחזור ולשחק בסביבת ביתו בחבל אראגון שבספרד והוא צפוי לעבור לריאל סראגוסה אחרי שקיבל גם הצעה לשוב לווסקה, כששתיהן נלחמות על עלייה לליגה הבכירה בספרד. סראגוסה היא היעד הנבחר ועל פי מקורבים לשחקן יש לו כבר סיכום מולא מול הספרדים על צירופו. הפרידה בכל אופן תתבצע רק לאחר שהקבוצה תסיים את משחקה האחרון בו היא תנסה לשבור עוד כמה שיאים תחת איביץ'. 

ז'איר אמאדור (רדאד ג'בארה)ז'איר אמאדור (רדאד ג'בארה)

לצהובים אין זמן רב מדי לגבש סגל חדש לעונה הבאה ועומדים בפני חלון מאתגר במיוחד, בטח בתקופה הנוכחית, אשר תחייב כל אדם חדש שמגיע מחו"ל בבידוד של שבועיים עוד לפני שיתחיל לעבוד או יוכל להיפגש עם אנשי המועדון כדי לחתום על החוזה שלו. זה הולך להיות אתגר לא פשוט בכלל, בטח כאשר בעוד חודש וחצי יתקיים המשחק הראשון במוקדמות ליגת האלופות (בהנחה ואכן יהיו משחקים עם מצב הקורונה הבעייתי מאוד בישראל ומה שעלול להיגרם אם לא תהיה בלימה מהירה של הגל השני). 

בכל מקרה, בעוד אנגלידיס הוא זה שמחפש בעזרת קשריו עם סוכנים בכירים את המאמן הבא, ברק יצחקי יהיה אחראי בישראל על הרכבת סגל השחקנים אשר יגיע לפתיחת האימונים. אחרי המשחק ביום שלישי, מתוכננים כל השחקנים לצאת לחופשות החל מיום חמישי, בישראל. מרבית השחקנים יסעו לאילת לחופשה קצרה במיוחד של עשרה ימים לפני שיתרכזו שוב בקריית שלום לקראת ה-20 ביולי (לא תאריך סופי) לפתיחת האימונים לעונה הבאה. 

רוסלן ברסקי, שחר פיבן ואנדרה ז'ראלדש מאושרים (עמרי שטיין)רוסלן ברסקי, שחר פיבן ואנדרה ז'ראלדש מאושרים (עמרי שטיין)

בינתיים, הם יתרכזו ביומיים הקרובים בעיקר בהטענת המצברים שלהם מחדש אחרי שהיו מותשים לגמרי אמש בסמי עופר. הקבוצה הגיעה ללא איתן טיבי, אבי ריקן ואייל גולסה בשל האיכון השגוי שלהם בבית המלון. הטענה של הצהובים היא שבשעה 18:00 כולם היו באותו המקום בדיוק, יחדיו, כך שאם הם הוקפצו ככאלה שהיו בקרבת חולה קורונה, זה היה צריך להקפיץ את ההודעה לכולם. "אם כך הולכת להראות העונה הבאה, אם משרד הבריאות לא מסוגל לאכן מכשירים כמו שצריך ויכניס שחקנים לבידוד סתם, אי אפשר יהיה לשחק כדורגל בכלל", אמרו במכבי ת"א. שלושת השחקנים יישארו בבידוד כאשר במועדון יש זעם גדול מאוד על התנהלות משרד הבריאות שלא השיב לפניות שלהם לאורך כל יום שבת. 

איתן טיבי, אבי ריקן ואייל גולסה (עמית מצפה)איתן טיבי, אבי ריקן ואייל גולסה (עמית מצפה)

במכבי כמובן מאמינים כי במהלך היום יקבלו השלושה את האישור לצאת מבידוד ויוכלו לחבור מחדש לקבוצה לקראת המשחק האחרון של העונה. "הגענו למשחק בחיפה בלעדיהם, בלי שני השחקנים הנוספים, בלי אופואדו, טננבאום היה ביציע, אמאדור לא שיחק דקה ולא רק שניצחנו בלי 8 שחקני מפתח, גם היינו צריכים לתת עוד 2-3 שערים כבר במחצית הראשונה וגם במחצית השנייה היו לנו עוד שני מצבים של כמעט מאה אחוז וכל זה כשאין לאף אחד אוויר לנשום מדקה 60. שימשיכו לדבר על הכדורגל הכי יפה וכל מה שהם מאמינים לו, 4 מ-4, זה אומר הכל", חגגו במכבי ת"א את הניצחון הרביעי העונה על הסגנית כשהפער עומד כעת על 15 נקודות ולצהובים אפשרות לסיים את העונה עם 90 נקודות, ללא הפסדים ואף עם מאזן ספיגה חד ספרתי כשהכול תלוי במפגש ביום שלישי מול האויב המעיק ביותר על איביץ' בקדנציה בת השנתיים שלו בישראל - יוסי אבוקסיס.