לאחר שאתמול (חמישי), הזהירו את הפועל תל אביב, במנהלת הליגות לא התכוונו הפעם לעבור לסדר היום על מה שקרה אמש בסיום משחקה של מכבי ת"א עם מכבי חיפה, כאשר שחקני האלופה עלו למרפסת בבלומפילד לחגוג עוד אליפות שבדרך עם האוהדים שהתגודדו למטה.

יו”ר המנהלת, ארז כלפון, החליט לקזז סכום של 20,000 שקלים מהתשלום הבא המגיע למכבי תל אביב מהמנהלת ולהעביר את הסכום כתרומה למוסד רפואי המטרפל בנפגעי קורונה, כך על פי מכתב אותו שלח הבוקר כלפון לכבוד מכבי תל אביב, מכתב בו היה מכותב גם פרופסור איתמר גרוטו, המנה למנכ”ל משרד הבריאות.

עוד נכתב במכתב שנשלח לשרון תמם, מנכ”ל מכבי ת”א: “אני פונה אליך בקשר לאירוע במסגרתו שחקני מועדון הכדורגל מכבי תל אביב ראו לנכון לחגוג עם אוהדי הקבוצה אשר התקהלו באופן המסכן את הציבור ומנוגד להנחיות משרד הבריאות מחוץ לאצטדיון. הדבר אירע חרף דרישתנו המפורשת, אותה שבנו והדגשנו לפני המשחק, להימנע מחגיגות שחקנים עם אוהדים במהלך תקופה רגישה זו”.

שחקני מכבי ת"א חוגגים עם הקהל בבלומפילד (רדאד ג'בארה)שחקני מכבי ת"א חוגגים עם הקהל בבלומפילד (רדאד ג'בארה)

“כידוע לכם - מזה מספר חודשים צוות המנהלת עושה לילות כימים בנסיון להשיב את הענף לפעילות, להחזיר את המשחקים ובמידת הניתן לאפשר בהמשך את חזרת הקהל. אירועים כדוגמת זה פוגעים באופן חמור במאמצי המנהלת, ומזיקים לכדורגל הישראלי כולו, ובכלל זה באלפי המשפחות המתפרנסות מענף הכדורגל. מעל הכל - אירועים אלה פוגעים במאות אלפי אוהדי הכדורגל אשר מייחלים לאישור לחזרתם למגרשים”.

“לאור האמור ונוכח חומרת הדברים והנזק הרב שנגרם החלטתי לקזז סך של 20,000 ש”ח מהתשלום הבא המגיע לכם מהמנהלת: סכום זה יועבר על ידי המנהלת כתרומה למוסד רפואי המטפל בנפגעי קורונה. אני מקווה שהמסר יעבור לכל הגורמים המעורבים ובכך יבואו לידי סיום אירועים מעין אלו באופן שיאפשר את סיום העונה תוך שמירה מיטבית על בריאות השחקנים, הצוות והקהל”.

במקביל, כבר אמש, ארז כלפון, יו"ר המנהלת, שוחח עם מוטי כהן, מו"מ מפכ"ל המשטרה על אירועי המשחק,  הן על הפריצה לאצטדיון של אוהדי מכבי ת"א, והן על התקהלות האוהדים מחוץ לאצטדיון. כאשר המשטרה לא עצרה אף אוהד, וראו את התקהלות האוהדים שעה ארוכה לפני תחילת המשחק. במנהלת מצפים שהמשטרה תיקח אחריות על האוהדים ותפעל ביד תקיפה, כאשר מבחינתה מה שקורה מחוץ לאצטדיון זה באחריות המשטרה.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
חוגגים אליפות: צפו בטירוף מחוץ לבלומפילד