מכבי תל אביב תארח הערב (שבת, 20:30) את עירוני קריית שמונה באצטדיון בנתניה ותנסה לחזור אל מסלול הניצחונות בליגת העל לאחר שתי תוצאות תיקו ברציפות. המאמן ולדימיר איביץ' אמר לאחר המשחק נגד הפועל חיפה כי הסיבה לירידה ביכולת בעת האחרונה היא שהוא אינו הולך עם אותו ההרכב לכל משחק וכי הרוטציות לפעמים גם גורמות לנפילות ביכולת. אלא שזה לא נגמר ומול הקבוצה מאצבע הגליל המאמן יערוך לא פחות מחמישה שינויים. המשחק יועבר בשידור ישיר בערוץ ספורט4.

פרדראג ראיקוביץ' שנמצא בעונה מצוינת ימשיך כמובן בין הקורות, כאשר אלי דסה יחזור לצד ימין של ההגנה ואנריק סבוריט יחזור לצד שמאל. גם במרכז ההגנה יהיה שינוי כאשר ז’איר אמאדור יחליף את שרן ייני החולה, שכלל לא נמצא בסגל. הפורטוגלי יפתח ליד שחר פיבן.

דן גלזר ימשיך בהרכב אך מי שיפתח לידו יהיה דור פרץ, שיחליף את רוסלן ברסקי. השניים ישחקו מתחת לדור מיכה, בעוד עומר אצילי וצ’יקו אופואדו ימשיכו בחוליה הקדמית של הצהובים לצד אלירן עטר, שחוזר ל-11 במקום יונתן כהן שיירד לספסל, שם ימשיך לשבת איתי שכטר. במכבי ת"א מקווים כי כמו במשחקים האחרונים בביתם, הקהל ימשיך למלא את האצטדיון בנתניה ויגיע לדחוף אותם לקראת המשך אחת המשימות שלהם - עונה ללא הפסד. 

הרכב מכבי ת”א: פרדראג ראיקוביץ’, אלי דסה, שחר פיבן, ז’איר אמאדור, אנריק סבוריט, דן גלזר, דור פרץ, דור מיכה, עומר אצילי, אלירן עטר וצ’יקו אופואדו.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
"מקווה שהתמונה לא תשפיע על צ'יקו ואצילי"

אגב ובכל הנוגע לראיקוביץ', כפי שפורסם בלעדית רק ב-ONE, מונאקו היא הקבוצה הצרפתית שפועלת לצרפו לקראת הקיץ. על פי הנודע ל-ONE, הקבוצה מהנסיכות מוכנה לשלם את דרישתה של מכבי ת"א שעומדת על כ-4.5 מיליון יורו והשארת 20 אחוזים עתידיים ממכירתו. כרגע לפחות הכיוון הוא חיובי אך צריך לראות האם מונאקו לא תרד ליגה בסיום העונה שכן כרגע היא נאבקת על חייה בליגה הצרפתית, דבר שיכול להשפיע על קיום העסקה. אם תשרוד, מרבית הסיכויים הם שראיקוביץ' יעזוב בקיץ את קריית שלום ויעבור למונאקו.

אלי דסה ושחר פיבן (נעם מורנו)אלי דסה ושחר פיבן (נעם מורנו)

בק”ש לא מוותרים: “מכבי ת”א לא הפסידה? לא לעולם חוסן”

עם נקודה אחת בודדת משני המחזורים האחרונים וכשהשעון עובד לרעתם, הצפוניים מגיעים למשחק חוץ מול מוליכת הטבלה בניסיון לחולל הפתעה גדולה שתסייע לה במאמץ להציל את העונה ולהעפיל לפלייאוף העליון.

מאמן הקבוצה, תומר קשטן, סיפר לפני ההתמודדות: ”אנחנו יוצאים למשחק החוץ הכי קשה שיש העונה מול האלופה שבדרך אבל זה מסוג המשחקים שיש רק מה להרוויח מהם. ננסה להוציא נקודות שיעזרו לנו בהמשך המאבק על הפלייאוף”. על האכזבה מהמשחקים האחרונים: “אנחנו מאוכזבים מכך שצברנו נקודה אחת בשני המשחקים האחרונים בבית, ציפינו ליותר ולהתקרב לקבוצות מעלינו ולא עשינו את זה”.

תומר קשטן (ניסן עייש)תומר קשטן (ניסן עייש)

בצד המקצועי, לצד לוי גרסיה, ואלון אחמדי ומרקוס דיניז שייעדרו, גם האחים וובה וסמואל בראון לא יהיו בסגל. הראשון בשל ספיגת כרטיס אדום והאחרון בגלל צבירת חמישה כרטיסים צהובים: “זו תוספת לפצועים שלנו, זה חלק מההתמודדות היום יומית. אלו שכשירים מספיק טובים לעמוד במטרות שלנו”.

לעומת ריבוי הנעדרים מי שכן יעמדו לרשות הקבוצה הצפונית הם חגי גולדנברג, חורחה מורסיו ואורי מגבו שהתאוששו מפציעות, כאשר השניים הראשונים יפתחו בהרכב. קשטן ימשיך במערך של 5 שחקנים בקו האחורי כאשר את מקומו של וובה בראון יתפוס מורסיו ואת עמדת המגן הימני יאייש גולדנברג.

חגי גולדנברג (שחר גרוס)חגי גולדנברג (שחר גרוס)

שחקן במועדון סיפר לקראת המשחק: “מכבי ת”א לא הפסידו השנה? לא לעולם חוסן, אולי אנחנו נצליח לעשות את זה ולהשיג 3 נקודות חשובות מאוד במאבק על הפלייאוף”.

הרכב קריית שמונה: דזיוגאס ברטקוס, קובי מור, איאד אבו עביד, חורחה מורסיו, עידן נחמיאס, חגי גולדנברג, עדן שמיר, עומר לקאו, איסמעיל ריאן, חאג'י בארי ויואל אבוחצירה.