תחרות גדולה הייתה במכבי ת”א לקראת המשחק הערב (20:00) בי”א מול מ.ס אשדוד, בסיומה, מי שזכה בחולצת ההרכב ויפתח לצידם של דן גלזר ודור מיכה בקישור יהיה רוסלן ברסקי. 

גם בחלק הקדמי היו לוולדימיר איביץ’ לא מעט דילמות לגבי זהות השלישייה שתנסה לעזור לצהובים לחזור לנצח כשלבסוף, הסרבי החליט לתת את הקרדיט לניק בלקמן שיפתח בחוד, לצידם של צ’יקו אופואדו ויונתן כהן שישחקו באגפים. אלירן עטר הפצוע נותר מחוץ לסגל בעקבות מתיחה קלה בשריר הירך האחורי ועשוי לחזור להתאמן ביום רביעי.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
מנספורד עוזב, גולדהאר: לא מרוצה מהתוצאות

למרות שחזר לאימונים מלאים, אנדראס יאניוטיס ימשיך לקבל את המנוחה ולא נכלל בסגל כשבין הקורות של האלופה ימשיך לעמוד דניאל טננבאום, שגילה יכולת טובה עד כה. חוליית ההגנה של הצהובים תכלול את איתן טיבי וז’איר אמדור כבלמים, אנדרה ז’ראלדש בעמדת המגן הימני ואנריק סאבוריט כמגן שמאלי.

מי שיחכו להזדמנות על הספסל הם אייל גולסה ועומר אצילי שעשוי לערוך בכורה העונה, בעוד אורוש ניקוליץ’ שסובל מכאבים נותר מחוץ לסגל.

אורוש ניקוליץ' (חגי מיכאלי)אורוש ניקוליץ' (חגי מיכאלי)

הרכב מכבי ת”א למשחק: דניאל טננבאום, אנדרה ז'ראלדש, איתן טיבי, ז'איר אמאדור, אנריק סבוריט, דן גלזר, רוסלן ברסקי, דור מיכה, יונתן כהן, צ'יקו אופואדו וניק בלקמן. 

מהפכה בהרכב מ.ס אשדוד: בריהון ואזולאי על הספסל

לאחר ההפסד בקריית שמונה, מאמן הקבוצה רוני אוואט ערך שינוי של ממש ב-11 שיפתחו מול האלופה. שלומי אזולאי ויעקב בריהון יפתחו על הספסל, בעוד שגיב יחזקאל, שהיה נוכח בכל האימונים השבוע, נגרע מהסגל למפגש מול האקסית הצהובה.

יאקוב סילבסטר יפתח בהתקפה, בעוד זוהר זסנו הצעיר יתפוס את מקומו של גיל כהן המורחק כמגן שמאלי. אוואט התלבט בין תירם לסזנו כבלם שלישי מערך שלא ממש צלח מול הפועל באר שבע. פיראס אבו עקל שוב יפתח על חשבונו של אזולאי שדווקא השלים אימונים מלאים אך יחכה להזדמנות על הספסל. 

רוני אוואט (שחר גרוס)רוני אוואט (שחר גרוס)

“אנחנו צריכים לשחק באופן שונה מזה שהיה לנו מול קרית שמונה”, אמר המאמן אוואט לקראת המשחק, “מכבי תל אביב היא קבוצה איכותית עם הרבה כלים התקפיים, הרבה אפשרויות וקשה מאוד להתכונן אליה, לא ידוע עם איזה שחקנים ישחקו, כי יש הרבה רוטציה. אנחנו נצטרך להיות מספיק חכמים, להיות ממושמעים טקטית ולהביא אותם למקומות שהם פחות טובים בהם. אשדוד במגרש הביתי היא יריבה ראויה ועיקשית מול כל יריב".

עוד הוסיף אוואט: “טימותי אוואני היה עם נבחרת אוגנדה, גיל כהן היה בנבחרת הצעירה, למרות שהוא מורחק ולא יישחק. היו לנו שבועיים לתרגל את מה שאנחנו רוצים לקראת המשחק. זו לא תוכנה שהדברים הולכים כפי שאתה רוצה. אני מקווה שבמשחק תהיה אחריות ברמה הטאקטית, אבל נבוא נצטרך לשחק כדורגל”.

טימוטי אוואני (ניסן עייש)טימוטי אוואני (ניסן עייש)

הרכב אשדוד למשחק: רועי משפתי, בנצי מושל, טימותי אוואני, ניר ברדע, יצחק אספה, זוהר זסנו, לאונרד אווסו, פיראס אבו עקל, רועי גורדנה, דין דוד ויאקוב סילבסטר.