שני שחקני מכבי תל אביב החשודים בבעילה בהסכמה של קטינה, שמחו מאוד מהדברים של ולדימיר איביץ’ אמש (שני) בסיום ה-1:1 של הצהובים מול הפועל באר שבע. “אם הכל יהיה בסדר ונקי, אז למה שהם לא יחזרו לסגל?”, אמר המאמן הסרבי וזה בדיוק מה שהשניים רוצים שיקרה – ששמם ינוקה וכי כאשר זה יקרה, הם יוכלו לשוב ולהיות חלק מהעונה הזו של אלופת המדינה. 

שני השחקנים עוברים מן הסתם ימים לא קלים ולצד הצורך לנקות את שמם מהחשדות נגדם, התמודדו גם עם לא מעט ספקולציות סביב עתידם המקצועי. אולם, האמירה של המאמן, נוטעת תקווה אצל השניים כי בניגוד לתחזיות שצפו בתקשורת ואולי אף אצלם בעצמם, כל עוד הסרבי סבור כי יש להחזירם אם הם נקיים, כך יחשוב גם בעלי המועדון – מיץ’ גולדהאר. בעוד איביץ’ התייחס לנושא החקירתי וניקוי שמם מבחינת החוק, הוא לא דיבר על הצד המוסרי של הדבר שזה מה שמעסיק את ראשי המועדון בימים האחרונים.

כזכור, שני השחקנים לא רצו לצאת לאותה חופשה עד אשר החקירה נגדם תיסגר. אולם, לא נותרה להם ברירה ברגע בו מיץ’ גולדהאר העביר את ההוראה לאנשיו בישראל. בהודעתו הרשמית של המועדון, שתורגמה מנוסח מקורי באנגלית (אינדיקציה לכך שנוסחה על פי רצונו של גולדהאר) נכתב ביום שבת האחרון כי לאחר סיום הסיפור יתקיימו בתוך המועדון הליכים פנימיים, מה שבאופן אוטומטי גרם לכולם להסיק כי דרכם במכבי ת”א תסתיים.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
תגובת איביץ' לאחר המשחק מול ב"ש

יחד עם זאת, הדברים של איביץ’ העבירו מסר אחר שאומר כי לפחות מבחינתו יש לעמוד מאחוריהם במקרה שהם נקיים. יש להוסיף כי מבחינת השחקנים, חבריהם לקבוצה תומכים בגרסתם במאת האחוזים ומאמינים לגרסתם. כאמור כל אלה יכולים להיות שונים לגמרי מהשקפתו של גולדהאר שעל פי הדיווחים מקנדה, רתח למשמע הפרשה. בכל מקרה, בסביבתם לא פסלו כי בעונה הבאה שניהם יעדיפו לצאת לשחק בחו”ל כדי להתאוורר לעונה או שתיים אחרי מה שקרה, אם אכן תיק החקירה ייסגר בקרוב. יש לציין כי תיק החקירה עוד פתוח ורק היום תינתן עדותה של הקטינה השנייה בנושא. 

הדברים של המאמן הגיעו כמובן לאחר ה-1:1 עם הפועל באר שבע במה שהייתה תוצאת התיקו השנייה ברציפות של הצהובים בפלייאוף העליון, וזאת אחרי שני הניצחונות בפתיחה על החיפאיות שהובילו לפתיחת פער של 12 נקודות בצמרת. כמו נגד הירושלמים בטדי, גם הפעם היה זה משחק לא טוב של האלופה שהתקשתה מאוד להביא את עצמה לידי ביטוי במערך המראה שהעמיד איביץ’ מול אבוקסיס. 

המחשבה של הסרבי הייתה כזו שבה הוא נקט לא מעט פעמים מול קבוצות שמשחקות במערך כזה. הוא מעמיד שיטה דומה ובעצם בונה על האיכויות הרבות יותר של שחקניו כדי שיעשו את ההבדל ויכריעו את המשחק בפן האישי בתוספת משחק הלחץ שהוא טיפח עבור הצהובים, אולם זה פשוט לא עבד על כר הדשא בבלומפילד. מכבי אומנם הובילה משערו הראשון העונה של דור פרץ, אך לא השכילה להכפיל את התוצאה וככל שעברו הדקות, נעלמה מהדשא.

שחקני מכבי ת"א חוגגים עם דור פרץ (רדאד ג'בארה)שחקני מכבי ת"א חוגגים עם דור פרץ (רדאד ג'בארה)

כדורים רבים הועברו לחלק הקדמי בלי שבכלל יגיעו לשחקני הקישור שמנהלים את המשחק הצהוב, מה שהעניק לבאר שבע לא מעט פעמים את האפשרות לשלוט בכדור. בסופו של דבר, פעולה אישית טובה של ז’וסוואה עזרה לקבוצה הדרומית לסחוט עוד 1:1 מהצהובים. הפער נותר על 12 נקודות ובמכבי ת”א הייתה אכזבה מדרך המשחק של הקבוצה אך עם זאת, בהתחשב בכל מה שעבר על המועדון מאז יום רביעי האחרון, התיקו עוד התקבל בהבנה. 

במועדון לא אהבו לראות שוב אוהדים מתקהלים מחוץ לבלומפילד ולא נרתעים מכך שכוחות המשטרה במקום. במכבי ת”א שבים ומזהירים כי ביום שבת, בדרבי, התמונות יכולות להיות הרבה יותר גרועות. גם אתמול, המועדון הוציא הודעה רשמית הקוראת לקהל לא להגיע, הודעה אשר זכתה להתעלמות מוחלטת וכך יקרה גם במשחקים מול הפועל תל אביב אשר ייערכו בשתי השבתות הקרובות. 

בכל הנוגע לעונה הבאה, ההכנות אליה לא בדיוק מתקדמות, ונכון לעכשיו מכבי ת”א לא הציעה שום הצעה רשמית לאחד מהשחקנים אשר מסיימים חוזה. אומנם ברק יצחקי הבהיר לנציגים של השחקנים האלה כי הוא רוצה לראות אותם ממשיכים לעונה נוספת, אך כל אלה היו בגדר דיבורים שלא נתמכו בהצעת חוזה רשמית. בינתיים השחקנים ממתינים והודפים כל ניסיון של קבוצות אחרות להגיש להם הצעות חוזה, מתוך תקווה כי עוד לפני סיום העונה הם יקבלו הצעות חוזה רשמיות. במכבי חיפה עוקבים אחרי ההתפתחויות בנוגע לאייל גולסה. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
אוהדי מכבי ת"א מחוץ לבלומפילד
תקלה טכנית
אוהדי מכבי ת"א מעודדים את דור מיכה