מכבי תל אביב: 40% קיצוץ ומטרה ברורה – אליפות

המשחק האחרון: 29.2.2020, מכבי נתניה, ניצחון 0:1, שער של איילון אלמוג

המשחק הקרוב: 30.5.2020, הפועל חיפה, היום (שבת), 20:00, בלומפילד

מיקום: 1, פלייאוף עליון

אחוז הפחתת השכר: 40% בעקבות חזרת הליגה לפעילות

עזבו: אין

מטרה עד לסיום העונה: אליפות

נתוני קהל: 274,435 אוהדים היו בבלומפילד בסך הכול ב-13 מחזורים. ממוצע הקהל הביתי עומד על 19,175 למשחק, ממוצע קהל במשחקי חוץ: 3,966 למשחק.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
האס של איביץ'? צפו בביצועיו של פארפה

הסיפור הגדול של הפגרה: כך קוצץ שכר שחקני הקבוצה והאס פארפה

אין ספק שזו הייתה פגרה בלי יותר מדי סיפורים במכבי ת”א. הנושא היחיד שהיה על סדר היום וגם הוא ירד מהר, הוא הקיצוץ בשכר השחקנים. הצהובים קיבלו הוראה מקנדה: לקצץ 50% מהשכר בחודשים מרץ, אפריל ומאי, כאשר הובהר להם שאין משא ומתן על הנושא. הובטח להם כי אם הליגה תתחדש, 10% מסכום הקיצוץ, ישוב אל השחקנים ובכך הקיצוץ יהפוך בפועל לכזה של 40%. 

בהמשך התעוררה בעיה, סביב העובדה שבחודש יוני מסיימי החוזים נאלצים לשחק ללא תמורה, אולם במכבי ת”א הצליחו להגיע איתם לסיכום לפיו הם יקבלו 30% מהקיצוץ שלהם בחזרה וכל שחקן סגר מול המועדון את תנאיו האישיים עד לסיום העונה ל-40 הימים אשר נותרו.  

גולדהאר במשרד הביתי שלו. קבע את גובה הקיצוץ (אינסטגרם)גולדהאר במשרד הביתי שלו. קבע את גובה הקיצוץ (אינסטגרם)

לאלה צריך להוסיף את מה שקרה שלושה ימים לפני הפלייאוף, כאשר מכבי ת”א קיבלה אישור חריג מנשיאות בית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל לרשום את גייאגון פארפה, הקשר בן ה-19 מחוף השנהב, שהוקפץ מקבוצת הנוער לסגל הבוגר על חשבון אורוש ניקוליץ’ והוא יוכל להיות האס של משחקי הפלייאוף אחרי שנראה טוב במשחקי האימון בפגרת הקורונה. 

יתרונות הפגרה: שכטר כשיר, פרץ חזר והסגל

בהנחה ומגפת הקורונה לא הייתה פורצת, מכבי ת”א הייתה מתחילה את הפלייאוף העליון ללא חלוץ אמיתי שכן איתי שכטר לא היה אמור להיות כשיר. הפגרה הארוכה אפשרה לו לחזור, החלוץ אף היה חד במשחק האימון מול הפועל רעננה עם צמד ופתר את בעיית החלוץ בזמן שצ’יקו אופואדו מתאושש בניגריה מהניתוח שעבר ברגלו, זכר לפציעה בדרבי. 

גם דור פרץ, שאמנם היה כשיר עוד לפני הפגרה, קיבל עוד חודשיים שלמים להשאיר מאחור את החששות והוא יעמוד לרשותו של איביץ’. המאמן הסרבי איבד אולי את אופואדו, אך זו הייתה עובדה ידועה עוד לפני הקורונה. כעת הוא מקבל בחזרה שחקנים שהחלימו מפציעות ומדובר בשחקני מפתח בקאדר הצהוב. היתרון הנוסף של מכבי ת”א במצב הנוכחי הוא הסגל הרחב מאוד. במציאות בה בכל שלושה ימים יש משחק, חום כבד, ואחרי חודשיים של פגרה לא מתוכננת, אין ספק כי השימוש בכל הסגל יהיה הכרחי.

מתן חוזז מול דור פרץ ורוסלן ברסקי. הרוטציה תדבר (האתר הרשמי של מכבי ת"א)מתן חוזז מול דור פרץ ורוסלן ברסקי. הרוטציה תדבר (האתר הרשמי של מכבי ת"א)

חסרונות הפגרה: הפציעה של איתן טיבי והיציאה מהקצב

החיסרון מבחינת מכבי ת”א מגיע מכך שהיא איבדה את הדבר הכי חזק שלה העונה, השטף. הקבוצה יצאה מקצב ואחרי 26 מחזורים שבהם הפגינה את החוזק שלה, בעיקר ההגנתי, כעת הדברים עומדים בפני איפוס. הקבוצה של איביץ’ תהיה חייבת לחזור חדה מהרגיל ומאוד עירנית כדי לשחזר את הישגיה הקודמים. בנוסף, איתן טיבי שב פצוע אל חידוש האימונים, הצליח לרשום מחצית אחת במשחק האימון מול בית”ר ת”א/בת ים ובמכבי ת”א יקוו כי יצליח להעביר את 10 המשחקים הנותרים כמו שצריך וללא כאבים. 

מה אתה אומר?

אז מה חושב איתי שכטר על חזרת ליגת העל? “צריך לדעת לפרגן לכדורגל פה, הוא לא מדהים, לא אירופה, אבל הוא טוב ובסוף הקהל הישראלי תמיד יעדיף לראות משחק בליגת העל מאשר משחק מגרמניה. מה שמכבי ת"א עושה פה בשנתיים האחרונות לא היה. אנחנו אולי לא הקבוצה הכי מלהיבה, אבל אחת הקבוצות הכי חזקות ועקשניות שידע הכדורגל הישראלי ולא סתם אנחנו כמעט ולא סופגים שערים, ולא מגיעים למצבים נגדנו. מקווה שנמשיך ככה, ניתן פוש אחרון במחזורים שיחזרו, ונביא עוד צלחת”.

שכטר דוחק פנימה (האתר הרשמי של מכבי ת"א)שכטר דוחק פנימה (האתר הרשמי של מכבי ת"א)