מצוקת חלוצים במכבי תל אביב לקראת המשחק מול מכבי נתניה ביום שבת הקרוב, זאת אחרי הדרבי אמש (שני), בו הצהובים איבדו במחצית הראשונה את איתי שכטר ולאחר מכן לקראת סיום המשחק, נותרו בעשרה שחקנים בעקבות פציעתו של צ'יקו אופואדו שהורד על אלונקה מהמגרש כשהוא ממרר בבכי. החלוץ הישראלי צפוי עבר בדיקת אולטרסאונד שקבעה כי סובל ממתיחה במפשעה וייעדר כשלושה שבועות, בעוד הניגרי מחכה לבדיקת MRI שתכריע את חומרת הפציעה שלו.

בכל הנוגע לשכטר, הוא ספג שתי פגיעות. עוד לפני הפציעה שהתרחשה בתיקול של שי אייזן שהורחק בשל כך, התלונן החלוץ בפני ולדימיר איביץ' המאמן כי הוא מרגיש מתיחה בדרך. הסרבי הקפיץ לחימום באותו הרגע את צ'יקו אופואדו (שגם נכנס לשחק) ואת ניק בלקמן. כמה דקות חלפו והוא ספג את הפגיעה השנייה.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
איביץ': מתנצל על מה ששרו השחקנים אתמול

באשר לניגרי, הוא סובל מפגיעה באזור השריר הארבע ראשי. הפציעה התרחשה כאשר בעט למעשה בדשא, הרגל הסתובבה לו לגמרי וביצעה תנועה חדה ולא נכונה. לחבריו בחדר ההלבשה אמר כי הוא מרגיש שמדובר בקרע בארבע ראשי. השחקן התקשה מאוד לדרוך על רגלו ביציאה מאצטדיון בלומפילד וההערכות הראשוניות מדברות על קרע. 

יחד עם זאת, ישנו חשש כי מדובר בפציעה הדומה לאלה של דור פרץ ואורוש ניקוליץ', פציעה בגיד המתחבר אל השריר, וזאת ה-MRI יקבע. כך או כך, ההערכה הראשונית במכבי היא שהשחקן גמר את העונה בשל העובדה שנותרו לה עוד כחודשיים וחצי בלבד ופציעת ארבע ראשי, גם אם תהיה פחות חמורה, ככל הנראה תוליד היעדרות של כחודשיים לפחות.

אז מה יעשה איביץ' מול נתניה? שכטר לא יוכל לעמוד לרשותו וייתכן מאוד כי ניק בלקמן יקבל הזדמנות מחודשת מהמאמן. הסרבי אף יכול לנסות את יונתן כהן כחלוץ, כפי שהוא סיים את הדרבי בלית ברירה, וכפי שלא מעט אנשי כדורגל כולל שחקנים במכבי ת"א, חושבים שצריך לקרות. ישנה גם האפשרות של איילון אלמוג. שני השחקנים צריך לציין, שיחקו כחלוצים במהלך העונות שלהם במחלקת הנוער הצהובה, כך שהתפקיד אינו זר להם.