גם מכבי תל אביב עמדה לדין בעקבות התנהגות בלתי הולמת של קהל אוהדיה, זאת לאחר שבדקה ה-65 במשחק מול הפועל באר שבע בטרנר הושלכה כוס שתייה מכיוון יציע האוהדים הצהובים ונחתה בתוך רחבת ה-16. מטעמה של מכבי ת”א הגיעה עו”ד יעל מרגלית, כשבסופו של דבר הקבוצה נקנסה ב-4,000 ש”ח. הפועל רעננה עמדה לדין משמעתי מאחר ששניים מאוהדיה פרצו לכר הדשא בדקה ה-88 של ההתמודדות בין הקבוצה לעירוני קריית שמונה, ונקנסה בסיום ב-1,000 ש”ח.

ההחלטה כנגד הצהובים מטעם הדיין ועו”ד גיורא לנדאו: “אני מרשיע את הנאשמת לאור הודאת נציגתה בעבירה. מחד, אין ספק כי הנאשמת נוקטת בכל הצעדים העומדים לרשותה לענישת האוהדים המתפרעים, לרבות איתורם, הרחקתם ממשחקי הקבוצה והגשת תביעות אזרחיות, אך מאידך – מן הסתם פעולות המניעה וההסברה לוקות בחסר כי מדובר בהרשעה רביעית בעונה זו ואנחנו רק בפברואר. בשקלול אלה אני גוזר על הנאשמת קנס בסך 4,000 ש”ח”. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
מה צריך לקרות כדי שזהבי וסבע ילכו מסין?

בדיון עצמו, הדיין גיורא לנדאו הקריא את דוח השיפוט מהמשחק ואמר: ״המקרה היה או לא היה?״. 

עו״ד יעל מרגלית מטעם מכבי ת״א אמרה: ״זה אכן קרה. אירוע בודד ונקודתי, לא התנהגות של כלל האוהדים. זה היה נגד באר שבע וזה לא עניין של מה בכך שהוא עבר באופן שקט. יש לנו צילומים של הזורק ואנחנו יודעים מי הוא, הוא מוכר לנו״. עו״ד מרגלית הציגה בפני לנדאו את הסרטון ובו הבחור שזרק את הכוס.

מרגלית הוסיפה: ״זה מהמצלמות של באר שבע, הם שיתפו איתנו פעולה. האוהד מוכר לנו וכמובן יורחק״.

הדיינים גיורא לנדאו וישראל שמעוני (איציק בלניצקי)הדיינים גיורא לנדאו וישראל שמעוני (איציק בלניצקי)

הדיין לנדאו: ״את רוצה שנדחה את ההחלטה ותציגו בפנינו מה עשיתם עם האוהד?״.

מרגלית: ״אין צורך. יש לנו שם ופרטים ונטפל. הוא יטופל כפי שאנחנו מטפלים בכל אוהד - הרחקה ממשחקי הקבוצה ותביעה אזרחית כנגדו, בכפוף לנזק שייגרם לנו״.

מרגלית הוסיפה: ״ראיתי החלטה בעניין מכבי חיפה שנזרק חפץ במשחק נגדנו עם הקונפטי בסמי עופר. הם תפסו את האוהד וקיבלו על כל העבירות 3,000 ש״ח. ברגע שאנחנו תופסים את הבן אדם, זה המקום להקל על העונש״.

עו"ד יעל מרגלית (איציק בלניצקי)עו"ד יעל מרגלית (איציק בלניצקי)

הדיין לנדאו: ״מרגע שחזרתם לבלומפילד, העניין של הזריקות חזר. בנתניה זה פחות קרה. יש הבדל בין קבוצה שזו פעם שנייה שלה לבין זו שזו פעם חמישית״.