צפינו היום באחד ממשחקי העונה הטובים ביותר בהיסטוריה של הכדורגל הישראלי כשמדובר במשחק עונה. שבעה שערים, קצב מטורף, האצטדיון המפואר סמי עופר מלא, הלוואי ויהיו לנו עוד הרבה כאלה, אז הכדורגל שלנו ישתדרג במאת האחוזים.

אין ספק שלכל חובבי הכדורגל בישראל זו הייתה חוויה אדירה שהתחילה שעות לפני המשחק ונגמרה אי שם בדקה ה-90. מכבי חיפה פתחה את המשחק בהססנות רבה ונראתה מבוהלת ב-30 הדקות הראשונות. לעומתה, מכבי ת"א המנוסה במעמדים האלו בשנים האחרונות נראתה בטוחה בעצמה, ועם קצת יותר ריכוז הייתה יכול להיות במחצית 0:2 או 0:3. רוב שחקני מכבי ת”א הגיעו למשחק מפוקסים ודווקא החלק ההגנתי היה נראה מבולבל מעט ולא סתם ספג שלישיית שערים, מה שלא קרה כל העונה.

דור מיכה ושחקני מכבי ת"א חוגגים בסיום (רדאד ג'בארה)דור מיכה ושחקני מכבי ת"א חוגגים בסיום (רדאד ג'בארה)

עד היום אני לא יודע האם דניאל טננבאום הוא שוער טוב או לא. היום הוא הראה הססנות רבה והיה החוליה החלשה במכבי ת"א. לעומת זאת, יונתן כהן, עומר אצילי, אייל גולסה, איתי שכטר ואבי ריקן ויותר מאוחר דור מיכה המצוין היו בכושר מצוין, השתלטו על המשחק ללא עוררין והם אלה שניצחו היום את המשחק לוולדימיר איביץ’.

חוליית הקישור של מכבי חיפה לא הייתה קיימת היום. צ’ירון שרי, יובל אשכנזי, וז’אנדו פוקס נראו הססנים, לא לקחו שום כדור ראשון והרבו לאבד כדורים. אין ספק הניצחון הגיע הערב למכבי ת"א, היא הייתה הרבה יותר טובה בכל חלקי המגרש, כמעט בכל המאבקים היא גברה על מכבי חיפה. מתוך 90 הדקות, שלטה ב-80 דקות, למעט כמה דקות בהן חיפה הבקיעה את הגולים.

אייל גולסה מול ז'אנדו פוקס (עמרי שטיין)אייל גולסה מול ז'אנדו פוקס (עמרי שטיין)

אני חושב שמה שהפסיד לחיפה את המשחק היה פוקס וחוליית הקישור של מכבי חיפה שלא הצליחה לעצור את מכבי ת"א במיוחד במתפרצות. אשכנזי הפקיר את פוקס לבד, רץ קדימה כל המשחק וזה מה שהפסיד למרקו בלבול את המשחק. כמובן יחד עם חולשה של טרנט סיינסבורי החלש וארנסט מבוקה שהסגירות שלו תמיד הורסות את קו ההגנה.

לסיום, היה לנו משחק נהדר, מאבק האליפות עדיין לא נסגר, מכבי ת"א קבוצה טובה יותר ממכבי חיפה, אבל הקבוצה הירוקה הראתה אופי מצוין, ואי אפשר להתעלם מהחילופים המצוינים שבלבול עשה, שהחזירו את חיפה למשחק.