מכבי תל אביב תפתח היום (שבת) את הסיבוב השני של העונה כאשר תארח את נס ציונה באצטדיון בלומפילד בשעה 15:00. הצהובים מקווים כי מזג האוויר לא יפגע בתכנון המקורי של שיבוץ משחק בשעה שכזו, שמטרתו משיכת קהל חדש וצעיר אל המגרשים ושואפים כי המגרש יהיה מלא ככל האפשר גם אם מדובר ביריבה פחות אטרקטיבית. 

הרכב מכבי ת”א: דניאל טננבאום, אנדרה ז'ראלדש, איתן טיבי, ז'איר אמאדור, אנריק סבוריט, דן גלזר, אייל גולסה, אבי ריקן, עומר אצילי, אילון אלמוג וארון שוינפלד. 

הרכב נס ציונה: עומרי גלזר, רומאריק אטו, אושר אבו, פרנסיסקו דוטארי, איתי עוזרי, רז נחמיאס, אילון ירושלמי, אופק ביטון, אלעד שחף, סאקו טורה ומוסא מאזו.

הצהובים מגיעים למשחק בצל ענייני השיפוט שמעסיקים את המועדון עוד מהשבוע שעבר לאחר המשחק מול עירוני קריית שמונה, אירועים שהמשיכו עם ארבעת השערים הפסולים מול מכבי נתניה. כפי שהמאמן ולדימיר איביץ' הבהיר במסיבת העיתונאים הסוערת שלו לקראת המשחק, העניין שהעסיק אותו ואת מרבית אנשי ושחקני המועדון, היה שערו של אילון אלמוג (והשלישי שנפסל). 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
איביץ': זה מטורף, פסלו לנו שערים חוקיים

במכבי ת"א אמרו לאורך כל השבוע וחוזרים על כך גם לאחר הודעת הגיבוי מהוועדה המקצועית של איגוד השופטים, כי אם השער נפסל בשל נגיעת יד, מדובר בטעות שיפוט חמורה מה גם שלטענתם, לא היה שום צורך לפסול את השער הזה על דחיפה. הטענה היא כי איגוד השופטים "מחליף גרסאות ללא הפסקה" ואם תחילה נאמר להם כי כל ההחלטות של השופט התקבלו על ידי שופט המשחק בלבד ובלי סיוע VAR, אזי שבהודעת הגיבוי, התווסף המשפט: "בשת"פ עם שופט המסך", ו"שופט המסך רק אישר את הפסיקות". 

גורם במועדון אמר בנושא: "הם משנים גרסאות לפי איך שנוח להם, הם משקרים, פשוט משקרים, העיקר להצדיק עצמם. למאמן אסור להשמיע את דעתו ואסור לו לבקר את השופטים, כך עולה מההודעות שלהם, אך אנחנו נמשיך בדרך שלנו ואיביץ' ימשיך להגיד את מה שהוא חושב. הרי מה הוא בסך הכל ביקש? שיאשרו גולים חוקיים, לא רק לנו, לכל קבוצה שכובשת שער חוקי. לא מעבר לזה. מי שחושב שהייתה יד או עבירה בשער של אלמוג, גורם לכך ששער חוקי ב-100% נפסל". 

גל לייבוביץ' ואיתי שכטר (רדאד ג'בארה)גל לייבוביץ' ואיתי שכטר (רדאד ג'בארה)

שטיין חזר להתאמן וייכלל בסגל, אושר אבו צפוי לפתוח

סגל חסר לעמיר תורג׳מן וסקציה נס ציונה לקראת מכבי תל אביב, כאשר העולה החדשה תגיע לאצטדיון בלומפילד. קשר הקבוצה, רז שטיין ששב להתאמן עם חבריו אתמול לאחר שקם מהשבעה על אביו חיים ז״ל, יכלל בסגל למשחק אך לא יפתח. 

רז שטיין (שחר גרוס)רז שטיין (שחר גרוס)

אחרי האכזבה מהמשחק האחרון אז נחלה הקבוצה הפסד כואב מול עירוני קרית שמונה, והצליחה למעשה לצבור נקודה אחת בלבד לאחר הניצחון היחיד שלה בליגה על הפועל באר שבע, בנס ציונה רוצים להאמין שיוכלו לחזור אל דרך המלך לפחות מבחינת היכולת על מנת לצאת עם תוצאה טובה מבחינתם מול האלופה במגרשה הביתי. תורג’מן התייחס למשחק בקצרה ואמר: ״משחק קשה מאוד נגד הקבוצה הכי טובה בארץ. יהיה לנו מאוד קשה, נצטרך לעבוד ולהגיע מוכנים לכל התרחישים״.

בתוך כך, הבלם דריס וויטנס שסובל מקרע קטן בשרירי הבטן ייעדר ומי שצפוי להחליפו הוא אושר אבו כמו כן, איילון ירושלמי עתיד להחליף במרכז המגרש את סביאן לילאי הפצוע כשגם אופיר מזרחי ייעדר עקב מחלה. שי אליאס שנעדר מהמשחקים האחרונים נמצא בסימן שאלה להתמודדות בעודו מחלים מפציעה, אך טרם הוחלט האם יפתח או שמא יהיה זה רומריק אטו שוזז לקישור ואילו אופק ביטון יוצב כמגן הימני.