מכבי תל אביב השלימה אמש (רביעי) ניצחון שני במשחקי ההכנה לקראת חידוש העונה. אחרי ה-1:3 על הפועל רעננה בקריית שלום, הגיע ה-1:3 על מ.ס. אשדוד באצטדיון הי"א, משחק שהיה אמור להיות סגור לקהל ולתקשורת כפי שהצהובים דורשים בכל משחקי האימון שלהם, אך הפך להיות אחד מקטעי הקאלט של הפגרה הזו בזכות השידור מהגג של צוות אשדוד און ליין. 

זה היה משחק שני ברציפות בו המאמן ולדימיר איביץ' פותח עם אותה חוליית קישור והתקפה, כאשר גם בהגנה אנדרה ז'ראלדש וז'איר אמאדור פתחו פעמיים ברציפות עם דניאל טננבאום מאחוריהם. מי שהתחלפו הפעם היו שחר פיבן בשרן ייני ואנריק סבוריט, ששגה בשער של רעננה, באופיר דוידזאדה. השלד של הסרבי לקראת החזרה נראה די ברור, והוא מקבל חיזוקים משמעותיים עם החזרה של דור פרץ שנראה חזק בעניינים.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
חוזרים מוכנים: 1:3 למכבי ת"א על אשדוד

יחד עם זאת, הבעיה נותרה בגזרת איתן טיבי. בעוד מאור קנדיל חזר לשחק אחרי היעדרות ארוכה משלו ויוכל להוות תחליף לז'ראלדש בזמן החידוש האינטנסיבי, איתן טיבי לא שותף גם אמש. נותרו עוד תשעה ימים לחידוש העונה וכרגע ישנו ספק לגבי שיתופו של הבלם מול הפועל חיפה. איביץ' מקווה כי הבלם, שהיה הטוב ביותר העונה בליגת העל לצד אמאדור, יוכל לעמוד לרשותו למשחק מול מכבי חיפה בעוד כשבועיים. 

היעדרות נוספת היא כמובן של אורוש ניקוליץ', אך הוא בשום שלב לא היה פקטור. ההחתמה שלו היא סיפור פשוט לא נתפס והסרבי לא אמור לחזור לשחק לפני העונה הבאה. אם הטיפולים שהוא מתכנן לעבור בסרביה לא יעבדו בסופו של דבר לא יהיה מנוס מניתוח בברכו הכאובה, מה שעלול בסיטואציה מסוימת לשים את פתיחת העונה הבאה שלו בספק גם כן.

אורוש ניקוליץ'. סיפור בלתי נתפס (חגי מיכאלי)אורוש ניקוליץ'. סיפור בלתי נתפס (חגי מיכאלי)

בסופו של דבר אם מסתכלים על הסגל בהשוואה לזה שסיים את העונה הסדירה טרם נעצרה הליגה, איביץ' יכול להתנחם בכך שהוא מקבל בחזרה את פרץ והוא יקווה כי צ'יקו אופואדו כן יצליח לסיים את העונה עם הצהובים. בינתיים הניגרי ממשיך לעבוד במולדתו ומקווה כי יוכל להגיע לישראל בקרוב כדי לנסות ולשחק במשחקים האחרונים של העונה, אולם ככל שהנושא הזה מתעכב וחזרתו לא מתרחשת, גם פוחתים הסיכויים כי הוא יוכל שוב לרשום דקות בצהוב. בכל מקרה, גם בלי הניגרי, במכבי ת"א מעודדים ממה שראו במחציות השניות מול רעננה ואשדוד ומבינים כי בעשרת המשחקים הקרובים, הספסל העמוק מאוד והסגל הגדול, יוכלו לעשות את ההבדל.

אופאדו אגב הוא חלק מקבוצה של מסיימי חוזים כמו איתי שכטר, אבי ריקן, אייל גולסה, שרן ייני, דניאל טננבאום ואנדרה ז'ראלדש. מכבי ת"א הבהירה לכל השחקנים האלה כי היא מעוניינת בהם לעונה הבאה, אך מסגרת התקציב לעונה הבאה אינה ידועה והצהובים מבקשים מהם להתאזר בסבלנות כדי שיוכלו להחתימם על חוזים חדשים וברגע בו מיץ' גולדהאר יעניק אור ירוק, הדבר הזה יקרה. השחקן היחיד ששונה מכל השישה הוא ז'ראלדש שאינו שייך לקבוצה אך ישנה אופציית רכישה והיא בדיונים מול ספורטינג ליסבון כבר מספר חודשים בניסיון להפחיתה משמעותית מ-700 אלף דולר.

גולדהאר. מחכים לאישור מקנדה (חגי מיכאלי)גולדהאר. מחכים לאישור מקנדה (חגי מיכאלי)

בחוזים של שכטר, ריקן וטננבאום יש אופציה אוטומטית להארכת החוזה בעונה נוספת, האופציות טרם מומשו וסביר להניח שמכבי ת"א תנסה לעשות בהן שימוש אך לא בטוח שבשכר שהם הרוויחו בעונה הזו. רק לגולסה ולאופואדו אין אופציה לעונה הבאה אך כאמור, ההנחה היא כי זהו לא פקטור וכי הצהובים גם כך יחתרו להעניק חוזים ארוכים יותר משנה אחת לרובם ויחד עם זאת, מופחתים בשכר, כפי שרוב השחקנים אשר מחזיקים בחוזים לעונה הבאה, יתבקשו לעשות.