בלם מכבי תל אביב, איתן טיבי, צפוי השבוע לחזור לאימונים מלאים. בקבוצה מעריכים שעם חידוש האימונים (היום), יהיה ניתן להעריך טוב יותר את קצב ההתקדמות שלו אחרי שסבל מרגישות בשריר עוד לפני היציאה לפגרה ובכל מקרה מעריכים שבמהלך הימים הקרובים כבר יגביר קצב ויצטרף לשאר חבריו על הדשא בקריית שלום. יחד עם זאת, העבודה כי לא ערך אימונים מלאים כמו מרבית הקבוצה, עשויה להוביל לכך שאת הפלייאוף העליון יפתח שחר פיבן בהרכב לצידו של ז’איר אמאדור כפי שתורגל מול הפועל רעננה במשחק האימון.

במקביל, במכבי ת”א מחכים לשמוע מצ’יקו אופואדו מה המצב בניגריה. החלוץ עדיין תקוע במדינה ואינו יכול לטוס לישראל. הטיסות נעצרו באפריקה כמעט לגמרי, רק אייר אתיופיה עוד פועלת, אך כדי להגיע לישראל, יצטרך אופואדו קודם כל למצוא דרך להגיע לטיסה של החברה המדוברת. בכל מקרה, עם הגעתו ארצה, יצטרך השחקן לשהות שבועיים בבידוד ורק לאחר מכן יוכל להיכנס לקצב של אימונים כדי לשוב אל המגרשים. 

קרוביו של הניגרי מספרים כי הוא מבחינתו נחוש מאוד לחזור לישראל ומאמין כי יוכל להיות זמין לכל הפחות לחמשת המשחקים האחרונים של העונה. אופואדו רוצה לשוב על מנת להילחם על חוזה חדש במכבי ת”א. ההסכם עם הניגרי מסתיים בתום העונה ולא היה צפוי להיות מוארך, אך יחד עם זאת, השינויים שקרו בעקבות מגפת הקורונה וההשפעה הכלכלית, ללא ספק יכולים להוביל לשינוי בהחלטה הזו ולכך שהניגרי ימשיך בחוזה חדש אחרי שהוכיח את עצמו כחלוץ שיודע לספק מספרים גם אם הוא לא שחקן הרכב קבוע. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
חדש: מכבי חיפה נגד מכבי ת"א ב"משחק בית"