מכבי תל אביב זכתה בעונה שעברה באליפות מוחצת עם 31 נקודות הפרש על פני מכבי חיפה השנייה. השחקנים העידו על עצמם שהם “החיילים של ולדימיר איביץ’” והמאמן המשיך לעונה שנייה. העונה הדברים הולכים בצורה חלקה הרבה פחות ואחרי הדחה מביכה מול הפועל אום אל פאחם בגביע המדינה, הצהובים נאבקים על האליפות והערב (שלישי) ב-20:15 יפגשו את בני יהודה.

לכן, אין זה פלא שגם הטרמינולוגיה של המאמן הסרבי השתנתה ובמסיבת העיתונאים לקראת המשחק הוא דימה את הקבוצה ל”משפחה”. “מהיום הראשון לפני שנה וחצי, כולם יודעים שהדלת שלי תמיד פתוחה 24/7 ואם ירצו לראות אותי אני כאן בשבילם”, אמר איביץ’. “המשפחה השנייה של כולנו זה כאן, אם יש בעיות וסיבה לדבר על הכל, אנחנו פה. כי אכפת לנו מהשחקנים שלנו ואנחנו רוצים לתת להם את הטוב ביותר. התקשורת? זו המשפחה שלהם. אני מכבד כל אחד, לא חושב שיש בעיות”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
איביץ': מספיק הפסד אחד בשביל שנדאג

העתיד שלו בקבוצה: “אני לא יכול לדבר על זה, התקשורת תמיד שואלת ואני לא עונה על מה יכול לקרות חודש מעכשיו, שלא לדבר על חצי שנה. קראתי דברים של פפ גווארדיולה שאני מסכים איתם שאתה מגיע להישגים כשאתה ראוי להם, כמו לחתום על חוזה חדש, אז אתה צריך להביא הישגים, לעבוד קשה, לייצג את המועדון הכי טוב ורק ככה להתנהל”.

המשחק מול אום אל פאחם: “אין מאמן שמייצג את מכבי ת”א שירגיש טוב עם התוצאה הזו. הגביע הוא מפעל שלא הצלחנו בו וננסה לתקן, יהיה לנו משחק קשה וננסה להגיב. אנחנו מודאגים מכך שאנחנו לא מנצחים משחק אחד, אז בטח ששלושה. אנחנו צריכים לנתח למה לא ניצחנו שלושה משחקים ולעצור את זה. צריכים להיות ריאליים, שבמשחקים האחרונים היה חסר משהו, שיעזור לנו למצוא הצלחה וניצחונות. לפעמים אנחנו משחקים טוב ולא משיגים את הנקודות, אבל אנחנו תמיד מחפשים את הניצחון כי זו המטרה העיקרית. אם לא תעבוד ב-100% ולא תיתן תשומת לב, משהו יכול להשתנות”.

שחקני מכבי ת"א בעפולה. "לא הצלחנו וננסה לתקן" (עמרי שטיין)שחקני מכבי ת"א בעפולה. "לא הצלחנו וננסה לתקן" (עמרי שטיין)

מה גרם להפסד: “אני לא יודע מה קרה לפני, אבל מכבי ת”א זה מועדון שידוע במה שהוא שואף להשיג ובעבודה שלו. זה לא יכול להיות נכון ומה שקרה יכול לקרות בכל משחק. אני לא רוצה להגן על אף אחד ובטח לא עליי, אני המאמן וזה הדרך שאני רוצה לעבוד. יש דברים שקורים בלי סיבה, אם יכול היה להיות 0:4 לטובתנו וזה לא קרה, אז היה מהפך מול מועדון אחר וזה קורה. מכבי צריכה לדעת להגיב לדברים כאלה, זה לא הגיוני לטעון את הטענות האלו, כל הפרשנים יגידו את דעתם, אבל אנחנו פשוט צריכים לעבוד ולהתרכז כי הדברים האלה קורים וזה לא טוב בשבילנו”.

המפגש עם בני יהודה: “זה משחק חדש מול יריבה קשה שמשחקת טוב מול הגדולות. הם שינו הרבה מהסגל, אבל זו קבוצה חזקה בליגה שלנו. הציפייה שלנו היא לנצח, אנחנו עובדים כדי להתכונן היטב ולהשיג את התוצאה שאנחנו רוצים. אמרתי אחרי ההפסד בגביע המדינה ששיחקנו מול יריבה שאנחנו פייבוריטים מולה שכדאי לשים שחקנים אחרים מולה. הייתי צריך לעשות את זה, מדובר ברגע שבו אתה לא משחק מול מכבי חיפה או בית”ר ירושלים וזה לא אותה אינטנסיביות עם כל הכבוד לכל יריבה. מתי ישחקו השחקנים ששיחקו אם לא במשחק כזה, הם היו צריכים לתת את המקסימום ולהראות לי שזה מגיע להם, זה הכי הגיוני. הייתי עושה זאת שוב כי אני תמיד מאמין בשחקנים שלי, זה הכדורגל וזה יכול לקרות”.

ריקן: “זה המפעל האחרון שנשאר לנו, רוצים לחזור למסלול הניצחונות”

אבי ריקן ניסה להסביר את ההדחה מהגביע: “אחרי שהובלנו 0:2, היינו צריכים לעשות דברים ההפך ממה שעשינו. עזרנו להם לחזור ולא הגבנו כל כך, היינו צריכים לחזור מהר יותר וזה לא קרה, עכשיו יש לנו זמן לתקן. כמובן שאנחנו מאוכזבים וגם אני אישית מכך שהודחנו על ידי קבוצה מליגת המשנה, אין שחקן שלא רוצה להיות במפעל, אבל היינו צריכים להיראות טוב יותר ויש לנו עוד משחק. ברגע שנתנו להם לחזור, הייתה להם תקווה, אנחנו לא הגבנו ויש לנו אחריות להפסד הזה”.

ריקן. "היינו צריכים להיראות טוב יותר" (שחר גרוס)ריקן. "היינו צריכים להיראות טוב יותר" (שחר גרוס)

המפגש עם בני יהודה: “משחק ליגה, המפעל האחרון שנשאר לנו. רוצים לחזור למסלול הניצחונות אחרי שתי תוצאות תיקו. ננסה לתקן מול יריבה קשה שהקשתה עלינו הרבה בשנים האחרונות. אני חושב שבמשחק מול מכבי נתניה היו לנו דקות טובות ולא השכלנו לכבוש, מול נס ציונה ובגביע שיחקנו טוב יותר ועכשיו לא רוצים לחשוב על תקופות כאלו ואחרות אלא לנצח”.

הרוטציה בסגל: “תחת הצוות הנוכחי, היו הרבה רוטציות ואולי לא שמו לב לזה. זה משהו שקיים פה כי הסגל רחב, כולם מקבלים צ’אנס ומשחקים, זה ברור לנו כשחקנים שיש רוטציה ואחרי הדרבי ששאלו אותי היו שחקנים שלא שיחקו הרבה זמן וכבשו. היינו צריכים את המשחק האחרון לנצח ולא משנה עם מי, בסגל הזה כל אחד יודע שהזמן שלו יגיע וצריך רוטציות לקראת ההמשך”.