על רקע פרשת הכדורגלנים והקטינות, ימים לא שקטים עוברים על מכבי תל אביב, אך האלופה תצטרך לשים הכול בצד כאשר הערב (שני) ב-20:45 היא תארח את הפועל באר שבע ותנסה להתקרב עוד יותר להבטחה רשמית של צלחת האליפות, כאשר במקרה של ניצחון הפער כבר יעמוד על 14 נקודות ממכבי חיפה השנייה.

לקראת המפגש, ולדימיר איביץ’ דיבר על השבוע שעבר על הקבוצה: "נכון, זה לא היה שבוע שקט. לעיתים יש תקופות שבהן יש בעיות. אנחנו מועדון כדורגל מקצועני, אנחנו רוצים לחשוב על כדורגל ועל העבודה שלנו. יש דברים שלא בשליטתנו, אנחנו מתכוננים למשחקים, עובדים קשה ורוצים לתת את הטוב ביותר שלנו בכל אימון ובכל משחק – ונמשיך לעשות את זה".

איך הושפעו ההכנות למשחק: "אנחנו מקצוענים. עם השחקנים שיש לנו אנחנו רוצים להכין את הדברים הטובים ביותר שניתן לקראת המשחק – על מנת לנצח. היה לנו שבוע שלם. זו הפעם האחרונה העונה בה אנחנו יכולים לעבוד במשך תקופה כזו ללא משחקים באמצע. כעת הקצב יהיה קשוח, 7 משחקים עד לסיום העונה. כמובן שהלו"ז הזה יהיה דומה עבור כל הקבוצות". 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
תיעוד מחוץ לחקירת השחקנים

על העובדה שב"ש שיחקה 120 דקות במשחק הגביע השבוע: "אלה דברים שיכולים להשפיע רק בצורה חיובית, כשאתה עובר שלב בגביע. אנחנו מתרכזים בעצמנו ובמה שאנחנו רוצים לעשות. אם אנחנו רוצים לנצח אנחנו חייבים להיות מרוכזים מהשנייה הראשונה, לא כמו במשחק האחרון, כשהתחלנו לשחק רק במחצית השנייה. אנחנו יודעים שכל הקבוצות בפלייאוף חזקות, כל משחק הוא כמו דרבי ואם אתה רוצה לנצח אתה חייב להיות מרוכז מהשנייה הראשונה".

"ב"ש קבוצה טובה עם שחקנים טובים ומאמן טוב", הוסיף המאמן, "אף פעם לא קל נגדם. נראה מה יהיה מחר. הקבוצה הטובה יותר תנצח את המשחק. כולם מצפים לראות כדורגל טוב, בטוח ששתי הקבוצות יתנו את המקסימום כדי לנצח במשחק".

בכל הנוגע לפן המקצועי, מי שמועמד לחזור אל ההרכב הוא הבלם איתן טיבי אחרי שקם משבעה וחזר להתאמן עם הצהובים עוד בשבוע שעבר. גם שחר פיבן עשוי לקבל מקום ב-11. במקרה כזה, שרן ייני ישוב אל הספסל. בקישור הצהוב דן גלזר צפוי לחזור לפתוח לצידם של דור פרץ ואייל גולסה. רוטציה צפויה בחלק הקדמי כאשר בעקבות הפציעה של מתן חוזז, ניק בלקמן ואיילון אלמוג נאבקים על מקום ב-11, יונתן כהן ואיתי שכטר ישלימו את ההתקפה. 

הרכב משוער: דניאל טננבאום, אנדרה ז’ראלדש (שחר פיבן), איתן טיבי (שרן ייני), ז’איר אמאדור, אנריק סבוריט, דן גלזר, דור פרץ, אייל גולסה, יונתן כהן, ניק בלקמן (איילון אלמוג) ואיתי שכטר.