מכבי תל אביב הוא המועדון החדש שנכנס אל תמונת הקיצוץ בשכר השחקנים והעובדים ועל פי מידע שהגיע ל-ONE, שיחות בנושא כבר החלו והשחקנים התבקשו לקצץ בין 40 ל-50% משכרם. צריך לציין כי בשלב הזה מדובר בקיצוץ לשלושת החודשים הקרובים בלבד ולא מעבר לכך. כמובן שישנם פערים בין משכורת של האחד לשני, כך שהקיצוץ יהיה בהתאם.

הקיצוץ ככל הנראה יגיע אל כל מחלקות המועדון, מההנהלה, מחלקת הנוער ועד אל הקבוצה הבוגרת כאשר לא רק השחקנים יצטרכו לקצץ אלא גם אנשי הצוות המקצועי. כרגע מתנהל משא ומתן בין הצדדים ובמכבי ת”א מצפים כי כולם יירתמו ויבינו את המצב. מכבי ת”א מחזיקה בשכר השחקנים הגבוה ביותר בליגת העל כבר כמה עונות ברציפות וגם אחרי הקיצוץ, המצב הזה לא עתיד להשתנות.

גורם המעורב בעניין סיפר כי “כרגע יש שיתוף פעולה ויש הבנה, זה מו”מ, ממה שאני יודע רוב גדול של השחקנים מוכנים לכך שכן מדובר ב-3 חודשים וגם כך לא משחקים כדורגל בשלב הזה”. יש לציין כי בתוך 40-50 האחוזים צריך לכלול גם את העובדה שבזמן שלא משחקים, השחקנים לא זוכים לקבל את הפרמיות השונות שלהם, כך שזהו חלק לא מבוטל בתוך הקיצוץ. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
טננבאום משתלט על הסטורי של מכבי ת"א

כזכור, רק לפני מספר ימים התראיין ג’ורדי קרויף ל-ONE ונשאל על הנושא. מי שהיה המנהל הספורטיבי של מכבי ת”א במשך חמש עונות, הבהיר כי “כאשר יגיע הרגע, השחקנים, המאמנים וכל מי שעוסק בכדורגל, יצטרך להיות רגיש לעניין ואנושי. מצופה מאיתנו להבין את המצב ואת כך שהכלכלה העולמית נפגעה”.