כמדי שבוע הוועדה המקצועית מפרסמת את החלטותיה והערב (שלישי) במרכז העניינים היה המחזור ה-24 עם ההחלטות העיקרית בשני המשחקים בבלומפילד (מכבי תל אביב ובני יהודה) וכמובן במפגש בטדי בו ניצחה הפועל תל אביב את בית”ר ירושלים מפנדל מדויק של עומרי אלטמן.

בניצחון של הפועל ב”ש על בני יהודה – בדקה ה-74 צדק שופט המסך, זיו אדלר, כאשר המליץ לשופט גל לייבוביץ’ לבחון פסיקה לעבירה שלא הייתה במצב של מניעת הזדמנות ודאית לכיבוש שער (המחייבת כרטיס אדום). שופט המשחק פעל כמצופה, כאשר לאחר בחינת האירוע במסך ביטל את הבעיטה החופשית לזכות ב"ש ואת הכרטיס הצהוב שהונף לשחקן בני יהודה.

נבחרת ישראל באימון לקראת סקוטלנד

האירועים בניצחון של אשדוד על כפ”ס (1:3 לרן בן שמעון) – בדקה ה-13 צדק השופט טל זטלמן כאשר הניף כרטיס צהוב לשחקן אשדוד בגין עבירת משחק חסרת אחריות. אמנם השחקן גולש במהירות, אך הפגיעה באמצעות ירך רגלו הימנית, ללא עוצמה וסיכון ממשי לשלום היריב. אין מדובר בעבירת משחק חמורה ולכן צדק שופט המסך עידן לייבה כאשר אישר את החלטת השופט. כמו כן, בדקה ה-26 צדק שופט המסך כאשר אישר את החלטת השופט לא לפסוק לבעיטת עונשין לזכות כ"ס. אין כל מגע ברגליים ולא מתקיימת דחיפה או תפיסה. מדובר אך ורק על כף ידו השמאלית של המגן שבאה במגע מינורי עם היריב ולכן אין מדובר במקרה ודאי וברור.  

בניצחון נס ציונה 0:3 על הפועל רעננה – בדקה ה-34 צדק השופט שניר לוי כאשר פסק לבעיטת עונשין לזכות נס ציונה בגין עבירת יד. שופט המסך אוראל גרינפלד פעל כמצופה, כאשר לאחר בחינת האירוע בהילוכים החוזרים אישר את החלטת השופט.  בדקה ה-75 צדק שופט המסך כאשר דיווח לשופט על שער חוקי לזכות נס ציונה, לאחר שזיהה כי לא הייתה עבירת נבדל.

כמו כן, בניצחון 0:1 מכבי חיפה על חדרה – בדקה ה-27 צדק השופט נאאל עודה כאשר הניף כרטיס צהוב שני לעבר שחקן חדרה בגין עבירת משחק חסרת אחריות. השחקן ראה באופן ודאי את תנועת היריב לעבר הכדור ונהג בחוסר אחריות ותוך משחק מסוכן כאשר הרים רגל ישרה עם פקקים חשופים לכיוון פניו של היריב. אין כל הכרח בפגיעה בפועל בנסיבות המתוארות, אלא מספיקה התנהלות חסרת אחריות ומסוכנת לצורך הנפת כרטיס צהוב. במידה שהייתה מתרחשת פגיעה פיזית ישירה, היא עלולה הייתה לגרום להרחקת השחקן בכרטיס אדום ישיר.

איתן טיבי אחרי פסילת השער (רדאד ג'בארה)איתן טיבי אחרי פסילת השער (רדאד ג'בארה)

בנוסף, ב-0:3 של מכבי על ק”ש – בדקה ה-39 צדק השופט אביעד שילוח כאשר פסל שער לזכות האלופה בגין דחיפת שחקן ק"ש לפני כיבוש השער על ידי איתן טיבי. אולם, ניתן היה להימנע מבדיקת האירוע במסך באמצעות שת"פ יעיל יותר בין השופט לשופט המסך. 

לקינוח, בית"ר ירושלים – הפועל ת"א (1:0) – בדקה ה-6 צדק השופט יגאל פריד כאשר פסק לבעיטת עונשין לזכות ת"א בגין עבירת משחק חסרת אחריות. שופט המסך אלי חכמון פעל כמצופה, כאשר לאחר בחינת האירוע בהילוכים החוזרים אישר את החלטת השופט.