אנריק סבוריט, שרושם עונה חלומית עם מכבי תל אביב עמה השיב את האליפות אחרי שלוש שנים, העניק הערב (רביעי) ראיון נרחב בתקשורת הספרדית, שם אקס אתלטיק בילבאו, התייחס להגעה לישראל, להבדלים (המפתיעים לדבריו) בין ליגת העל לליגה הספרדית, לעתיד במועדון הצהוב, לקהל התומך ואף לארנסטו ואלוורדה, שאימן אותו בעבר.

מה חשבת כשהגיעה ההצעה מישראל?
”זה היה זמן קצר לפני שארגנטינה ביטלה את משחקה בישראל, אך דיברתי עם חוסה רודריגס, ז’אן סילבן באבין ומארק ואליינטה (מכבי חיפה). כולם רק שיבחו את תל אביב, במקביל לכך שגם ההצעה הייתה טובה ולכן לא היה לנו כלל ספק אם לקבל אותה. בבילבאו החליטו לא לחדש איתי את החוזה, אז הגעתי לישראל”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
מיץ' גולדהאר מודה לגולשי ONE על זכייתו

היו לך חששות עם ההגעה לישראל?
”כולם אמרו לי להיזהר בגלל שזו מדינה בסכסוך, אולם אני חייב להגיד שכלל אין פה בעיה. לא מרגישים כאן שום פחד, וגם אם קרה משהו, מיד מסבירים לך שזה כלום – הרבה פחות ממה שרואים בטלוויזיה”.

איך השתלבת ומה ההבדל מהליגה הספרדית?
”במכבי אני מרגיש חלק ממשפחה, כולם קיבלו אותי בצורה נהדרת. הכדורגל כאן פחות מהיר מספרד, אבל יש כאן שחקני התקפה מצוינים שעושים את ההבדל. יש לי בעיה עם השפה בעיקר, אך באימונים מדברים בעיקר אנגלית בגלל המאמן”.

אחרי שלוש עונות בשליטת ב”ש, הגעת בדיוק בזמן הנכון?
”כולם במועדון ציפו להחזרת האליפות בתום שלוש שנים, ואני מקווה שגם בעונה הבאה נמשיך את ההצלחה גם באירופה. מכבי זו הקבוצה הגדולה בישראל והאוהדים עוקבים אחרינו לכל מקום, מעודדים בצורה מדהימה. יש כאן תשוקה גדולה יותר לכדורגל מאשר בספרד”.

שחקני מכבי ת"א חוגגים (חגי מיכאלי)שחקני מכבי ת"א חוגגים (חגי מיכאלי)

אם שחקן ספרדי היה מקבל הצעה מישראל, מה היית אומר לו?
”אם מתחברים לתנאים של ההצעה, אז הייתי ממליץ להגיע בלי התלבטות בכלל. באופן כללי אני ממליץ לטייל בישראל, יש כאן מקומות מדהימים כמו תל אביב וירושלים”.

העתיד שלך יהיה במכבי, גם אם תקבל הצעה מספרד?
”יש לי עוד שנתיים בחוזה, ואני בהחלט מתכנן להישאר כאן. אנחנו נשחק בליגת האלופות ויש התרגשות גדולה לקראת זה. הצעה מספרד? אני שמח מאוד כאן ונהנה מהמשחק שלי, לא חושב כרגע על עזיבה”.

ארנסטו ואלוורדה (רויטרס)ארנסטו ואלוורדה (רויטרס)

אתה מכיר היטב את ארנסטו ואלוורדה, מה דעתך עליו כמאמן?
”הייתה לו השפעה גדולה מאוד על ההתפתחות שלי כשחקן, הוא מאמן שיודע כיצד לנתח את המשחק ולעשות את השינויים הנדרשים תוך כדי. בכל אופן, הוא המאמן הטוב ביותר שהיה לי בקריירה”.