העונה שעברה הייתה פשוט מדהימה מבחינתה של מכבי תל אביב, ששברה מספר שיאים ורשמה כמה ציוני דרך שהעלו ספק בשאלה האם ניתן להתעלות על כך בהמשך. אולם, העונה הנוכחית מוכיחה כי המכונה המשומנת של ולדימיר איביץ’ ממשיכה במלוא המרץ ולפי 10 המחזורים הראשונים, נדמה כי עונת 2018/19 עדיין לא נגמרה עבור הצהובים, שנראים רעבים יותר ויותר בכל מחזור שעובר.

לאחר האכזבה באירופה הגיעה הליגה ובה הצהובים הציגו המשך ישיר של העונה הקודמת, עם אותו כדורגל יעיל, לא תמיד הכי יפה, אבל תמיד משיג תוצאות. כשנראה היה שאין עוד לאן להתקדם, העונה מכבי מציגה, לפחות עד עתה, חלק הגנתי מהמשובחים שידעה הליגה הישראלית.

דור מיכה חוגג עם אייל גולסה (רדאד ג'בארה)דור מיכה חוגג עם אייל גולסה (רדאד ג'בארה)

מספר דקות בודדות מפרידות בין הצהובים לשיא המשחקים ללא ספיגת שער בליגת העל. עם דניאל טננבאום בשער, הגננה שכוללת את ז’איר אמאדור, איתן טיבי, אנריק סבוריט ואנדרה ז’ראלדש, הצהובים פשוט בלתי חדירים אפילו לאחר שפגשו את כל היריבות הגדולות לתואר האליפות.

בשל מגבלות הפייר פליי, מכבי ת”א לא ביצעה רכש משמעותי בקיץ האחרון, אולם היא קיבלה אחד, אולי הרכש הטוב ביותר שלה וכזה שנמצא במועדון כבר מספר שנים והקהל הצהוב צמא כל כך לראות אותו – אייל גולסה. נכון, הצהובים הסתדרו יפה בלעדיו, אבל המימד שהקשר המצוין מוסיף למרכז השדה של איביץ’ הוא יוצא דופן בנוף הישראלי והרי את הכישרון שלו כולם מכירים.

אייל גולסה (רדאד ג'בארה)אייל גולסה (רדאד ג'בארה)

עוד מוקדם לשפוט, אך נראה ששיתוף הפעולה בין גולסה למיכה נראה מרשים ודומה כי החברות שלהם מחוץ למגרש נכנסת גם פנימה. עם דן גלזר מאחור, אולי ה-שחקן של הצהובים העונה עד כה, ואף של הליגה כולה, גם הקישור של מכבי ת”א נראה ללא מתחרים.

אחרי ההגנה והקישור מגיע החלק הקדמי, שספג לא מעט ביקורות על קצב צבירת השערים הדל יחסית למה שמכבי הרגילה אותנו בשנים האחרונות, אך גם הנתון הזה השתפר ממשחק למשחק והגיע לשיאו עם ה-0:3 החד משמעי על הפועל חיפה, שהראה כי לצהובים יש גם חלק קדמי קטלני, וכשזה הולך לו, זה נראה נפלא.

ולדימיר איביץ' עם שחקני מכבי תל אביב באימון (שחר גרוס)ולדימיר איביץ' עם שחקני מכבי תל אביב באימון (שחר גרוס)

ימים יגידו האם החבורה של איביץ’ תקטוף אליפות נוספת, אך נכון לכעת, מספר חודשים מאז יצאה לדרך עונת 2019/20, היא נראית נהדר ובלתי חדירה. כל זאת בלי אלירן עטר, הקפטן שרן ייני וכמובן אורוש ניקוליץ’, שהגיע אמנם אי שם בחודש ינואר, אולם אף אחד עוד לא מודע ליכולתו.

הכתוב הוא טור דעה