מספר קבוצות בליגת העל החלו לפעול מאחורי הקלעים על מנת לקדם מהלך דרמטי שכל קבוצה בליגה תוכל לרשום בסגל שלה 9 שחקנים זרים החל מהעונה הבאה, כך נודע לראשונה ל-ONE.

כזכור, בחודש ספטמבר חשפנו לראשונה על המהלך, אך אז דובר על 8 שחקנים זרים ובשבועות האחרונים המספר אף גדל ל-9, כשאף ישנם גורמים הסבורים שלא צריך בכלל להגביל פה את מספר השחקנים הזרים. למהלך שותפים גורמים בכדורגל הישראלי זאת בעקבות הכישלון של הקבוצות הישראליות באירופה, וכן מספר קבוצות בליגת העל.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
הגרלת הגביע: מכבי ת"א מול אום אל פאחם

בקבוצות הגיעו למסקנה לפיה כדי להתחרות בזירה האירופית באופן שווה כוחות יש לאפשר את הגדלת מכסת השחקנים הזרים כדי לסייע לעלות את הרמה. כמו כן, יש לציין כי הנושא הזה עדיין לא הגיע לפתחה של מנהלת הליגות לדיון מסודר, אך בקרוב הנושא צפוי לעלות לדיון.

בנוסף, יש גורמים הסבורים כי הגדלת מספר הזרים תעלה את הרמה בליגת העל וכן תוריד את סכומי הכסף המשולמים בליגה. כיום כזכור, כל קבוצה יכולה לרשום 6 שחקנים זרים, כאשר על המגרש יכולים לשחק באותו זמן 5 זרים. בכל אופן, אין ספק שהנושא הזה עוד צפוי לתפוס כותרות רבות כאשר הוא יעלה לדיון מסודר, כאשר ישנן קבוצות שעשויות להתנגד למהלך הזה.

כמו כן, עשויה להיות פשרה של הגדלת מכסת הזרים לקבוצות המשחקות באירופה, כאשר יאפשרו ליותר שחקנים זרים לשחק על המגרש באותו זמן, אך תהיה התנגדות להגדלת מספר השחקנים הזרים במסגרת הליגה. לפי גורמים שונים – מלבד הקבוצות הגדולות, יש גם קבוצות הנחשבות ליותר קטנות שתומכות בהגדלת מספר הזרים בליגה. לכן, מעניין מה תהיה עמדת ארגון השחקנים לצעד הדרמטי הזה.