מכבי תל אביב הצליחה להעפיל אמש (ראשון) בפעם השלישית ברציפות לגמר גביע הטוטו, שם תפגוש את בית"ר ירושלים, וזאת אחרי ניצחון 0:1 על עירוני קריית שמונה, אך עם כל הכבוד לניצחון הלא משכנע על היריבה הצפונית, הדבר המרכזי שקורה במועדון עדיין סובב סביב ההדחה מאירופה, שנה שנייה ברציפות, וללא הגעה לשלב בתים. המודל העסקי של הצהובים בנוי בין היתר על הכנסה משמעותית מאופ"א, בסדר גודל של כ-25 מיליון ש"ח בשנה ועם שתי ההדחות הרצופות, מתחילות לעלות המחשבות על כך שהמועדון צריך לשנות כיוון.

החוסר הכספי הוא משמעותי עוד יותר העונה, שכן הסדר הפייר פליי אינו מאפשר חריגה תקציבית בניגוד לשנתיים הקודמות, כשאז החריגה הייתה מותרת והדרגתית לכיוון המצב של העונה הקרובה. כתוצאה מכך מכירתו של פרדראג ראיקוביץ' אינה מספיקה לצהובים שכעת חייבים לייצר הכנסה נוספת עד לסיום העונה. אצטדיון בלומפילד יכסה חלק מהפער אולם הוא מראש חושב באופן משוער בתקציב אשר הוגש העונה, ולכן, תהיה מכבי ת"א חייבת להכניס סכום כספי משמעותי ממכירה של שחקן נוסף ואולי אף יותר ממכירה של שחקן אחד. התוצאה הישירה: ניסיון מואץ למכור את דור פרץ. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
איביץ׳: יש הרבה מה לשפר

הצהובים אולי יתחרטו על כך שביקשו סכומים גבוהים בתחילת הקיץ, מה שכנראה מנע העברה של השחקן בסכומים ראליים יותר כמו 2.5-2.7 מיליון אירו. כעת, זהו סכום שהצהובים יצטרכו לקחת בשתי ידיים אם יגיע עד לסיום חלון ההעברות ואם לא, אז עד לסיומה של העונה. במועדון מרוצים מכך שסוכנו של השחקן, אבי נמני, מנסה בכל הכוח להביא הצעה רשמית על פרץ שכן ההבנה במכבי ת"א היא כי יש למכור את השחקן שהגיע לכדי מימוש הפוטנציאל שלו עם עונה נהדרת וזהו הזמן הנכון לאפשר לו לעבור לשלב הבא בקריירה. ישנה עדיין אמונה קלה כי יהיה ניתן להוציא עסקה על פרץ אל הפועל. 

יחד עם זאת, ההדחה מאירופה שנה שנייה ברציפות, גורמת למחשבה חדשה/ישנה במועדון. הקיץ האחרון היה לא מוצלח מבחינת הצהובים, עם רצף של נפילות קטנות שהצטברו לידי כישלון גדול ול-ONE נודע כי כתוצאה מכך, הבעלים מיץ' גולדהאר שוקל לחזור ל"מודל קרויף", ולמנות מנהל ספורטיבי לקבוצה - כאשר על פי הידוע, התכנון הוא יותר לקראת העונה הבאה אולם בדיוק כמו בעידן ההולנדי, לא מן הנמנע כי אם ימונה מנהל ספורטיבי ותהיה חזרה אל המודל, אותו איש מקצוע יתחיל לעבוד כבר במהלך העונה הנוכחית - כפי שעשה ג'ורדי בזמנו. נראה כי בחודשים הקרובים ימשיך שלב ניתוח המצב ואם יוחלט לחזור לכיוון הזה, יחלו במועדון לחפש מנהל ספורטיבי שיהיה אחראי על קריית שלום בעונה הבאה. 

בחזרה למשחק בק"ש: הצהובים עקבו בחשש גדול אחרי הבדיקה שיערוך השוער אנדראס יאניוטיס, שנפצע באזור התחתון של רגלו בדקות המוקדמות של חצי גמר גביע הטוטו. השוער עבר בדיקות הדמיה ולא מדובר בפגיעה חמורה אולם הוא צפוי להחמיץ את המחזור הראשון נגד נס ציונה.

לצד זאת, יכולים במכבי ת"א להיות מעודדים מהיכולת שהציגו שלושה שחקנים - רוסלן ברסקי, אלירן עטר ואיילון אלמוג, שהראה שיש עוד אלטרנטיבות בהתקפה הצהובה והרשים בעיקר ביכולות הפיזיות שלו, דבר שקצת חסר בחלק הקדמי של מכבי ת"א לפחות על פי המשחקים באירופה בתחילת העונה. יהיה מעניין לראות באיזו גישה יבחר ולדימיר איביץ' עם ההגעה אל מחזור הפתיחה מול החניכים של עמיר תורג'מן אחרי שקיבל חומר למחשבה מהמשחק האחרון. 

אנדראס יאניוטיס (ניסן עייש)אנדראס יאניוטיס (ניסן עייש)

היום תסתיים מכירת המנויים לבעלי חברות FOREVER, כאשר בשלב הזה, נמכרו קצת פחות מ-18 אלף מנויים לאצטדיון בלומפילד. ישנה תקווה כי עם פתיחת המכירה לקהל הרחב, יצליחו במועדון להוסיף עוד כ-1,000-2,000 מנויים חדשים. ביום רביעי הקרוב ייערך סיור של משרד העבודה והרווחה לבחינת הליקויים אשר עליהם הצביעו בסיור הקודם. אם הכל יעבור כשורה, יהיה ניתן לדעת מהו המועד הרשמי בו יחזרו הצהובים לשחק בבלומפילד החדש - בתקווה שזה אכן יקרה כבר נגד בני יהודה במחזור השני. בעיריית ת"א מקווים להכריז רשמית ביום חמישי כי ניתן לפתוח את האצטדיון בלי שום מגבלות.