שחקני מכבי תל אביב החלו כבר לעבור מבדקים גופניים וביום רביעי יתכנסו לאימון ראשון, יממה לאחר מכן כבר ימריאו לבריסל ומשם ימשיכו למחנה האימון ראשון של הקיץ הזה עבורם בהורסט, הולנד. בימים האחרונים לא מעט חוסר ודאות פוזרה באוויר בעקבות המצב מול איתן טיבי וז'איר אמאדור על רקע ההתעניינות של ריאל סראגוסה בבלם הפורטוגלי, וכמובן, על רקע מה שנראה כמו פרידה שבדרך מהבלם הישראלי.

במכבי ת"א הסבירו היום (שני) ל-ONE כי בכל הנוגע לאמאדור, הם אינם מתכוונים לאפשר את עזיבתו בשלב זה והוא אף מתוכנן לנחות בישראל לפתיחת האימונים. "מה שנוכל לקבל עליו מבחינה כספית לא עולה בקנה מידה אחד עם מה שאנחנו יכולים להרוויח אם נעפיל לשלב בתים אירופי והוא שחקן נהדר שיכול לעזור לנו להגיע למטרה הזאת. אי אפשר לשים כמה מאות אלפי יורו בהשוואה ל-7-8 מיליון יורו, זה פשוט מאוד". בכל הנוגע לטיבי הובהר כי "הוגשה בפניו הצעה מאוד מאוד טובה והוא סירב לה כך שנראה שאנחנו נפרדים. שמענו שישנה אפשרות שיעבור למכבי חיפה, אנחנו לא יודעים אם זה נכון או לא, מה שאנחנו כן יודעים זה שהוא דחה את ההצעה הטובה שהגשנו לו".

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
משבצות ובוקה: המדים החדשים של מכבי ת"א

שחקן נוסף שלא הסכים כרגע להצעתה של מכבי תל אביב הוא אלי דסה, אולם בסוגיית המגן הימני דווקא קיימת קצת יותר אופטימיות. "אנחנו מאוד רוצים שהוא יהיה איתנו כשנחזור מהמחנה אימון ויצטרף יחד עם שאר שחקני הנבחרת. גם דסה קיבל הצעה מכובדת וטובה במיוחד, הכדור בידיים שלו. הוא צריך להחליט אם מכבי או כיוונים אחרים בחו"ל שהוא בודק". בקבוצה הבהירו כי מבחינתם, נעם כהן, רן ואתורי ופאדי נאג'ר שהושאלו בעונה החולפת לבית"ר ת"א/רמלה והגיעו משם לנבחרת ישראל הצעירה, יקבלו הזדמנות להוכיח את עצמם כמחליפים האפשריים של דסה וטיבי. גם עדן קארצב ואילון אלמוג יקבלו הזדמנות מול עיניו הבוחנות של איביץ'.

סוגיה נוספת היא עמדת השוער. עד כה ההצעות על פרדראג ראיקוביץ' לא הבשילו לידי עסקה ועל פי הידוע, כולן היו נמוכות ממה שמכבי ת"א רוצה. "אם מישהו רוצה את אחד השחקנים הטובים ביותר שלנו, ששילמנו עליו כסף רב, הוא צריך לשלם בהתאם", אמרו במועדון הצהוב. מונאקו, סביליה וקבוצות נוספות התעניינו אולם גם הן יודעות כי השוער נכנס לשנת חוזה ומנסות לנצל את זה. במכבי ת"א לא מוכנים בשלב הזה להתפשר על מחירו וישנה אפשרות מאוד מוחשית כי את העונה תחל הקבוצה עם שני שוערים זרים כאשר אנדראס יאניוטיס עתיד להצטרף לאימונים וגורמים אף טוענים כי הוא מיועד להיות השוער הראשון של ולדימיר איביץ' העונה.

ראיקוביץ'. "צריך לשלם בהתאם" (רדאד ג'בארה)ראיקוביץ'. "צריך לשלם בהתאם" (רדאד ג'בארה)

בכל הנוגע לג'וזף גנדה, כפי שפורסם לראשונה ב-ONE, הוא הוצע לפני מספר ימים למכבי ת"א שלא פסלה את האפשרות לצרפו. בכל אופן עיקר ההתמקדות היא בחלוץ זר, אך הצהובים לא מצליחים להגיע לסיכום עם מספר מועמדים שעלו לטענתם כי "יש מחיר למכבי ת"א ויש מחיר לקבוצות אחרות שמנסות להחתים את אותם השחקנים בדיוק". את השחקנים שכן היה ניתן להנחית, עושה רושם כי איביץ' לא אהב מספיק כדי להביאם אך החיפושים נמשכים.

היום השיקו הצהובים את התלבושות החדשות לעונה הקרובה מבית FILA. דור מיכה, אלירן עטר, עומר אצילי, איתי שכטר, שחר פיבן ומאור קנדיל היו השחקנים שהציגו את המדים ואחד הקפטנים של המועדון, שיפתח עונה עשירית בצהוב, היה גם זה שיצא לדבר עם כלי התקשורת. "יש התרגשות, העונה הזאת במיוחד עם מוקדמות ליגת האלופות, באים בכל הכוח", אמר מיכה. "טוב לנו שהיה קיץ שקט, פעם ראשונה אחרי הרבה שנים שממשיכים עם אותו צוות אימון זה משהו מאוד חיובי שיעשה לנו טוב. לגבי רכש? מנספורד היה פה קודם והוא יודע יותר ממני. אני מאמין שזה משהו שיבוא, תמיד מכבי לוקחים את הזמן ולקראת הסוף מביאים שחקנים. לדעתי זה מה שיהיה השנה".

המטרות האישיות שלו: "עשיתי עונה טובה, אני באמת רוצה להשתפר עוד ולשחק עוד יותר טוב, כמובן שהמטרות הקבוצתיות אף פעם לא משתנות. באמת לעשות קפיצת מדרגה בקריירה".

קנדיל, פיבן, אצילי, עטר, מיכה ושכטר עם התלבושת החדשה (רדאד ג'בארה)קנדיל, פיבן, אצילי, עטר, מיכה ושכטר עם התלבושת החדשה (רדאד ג'בארה)

החלום האירופי: "ויתרתי? לא ויתרתי. היה לי ראיון לא מזמן ואמרתי שהחלום עדיין קיים אבל זה לא תלוי בי. זה תלוי בהצעות שיש לי בחוץ ואם זה מספיק מפתה כדי לעזוב בית כמו מכבי. עד היום זה לא היה. אם זה יהיה, אני מאוד אשמח. על החלום לא ויתרתי". 

להגיע לפתיחת האימונים בלי דסה וטיבי: "את דסה עוד לא איבדנו, אני באמת לא יודע איפה זה עומד איתו. על איתן שמעתי היום שהוא עובר לקבוצה אחרת אז בתור אחד שהיה איתו הרבה שנים כולם מכירים את היכולות שלו ואוהבים אותו מאוד כשחקן וחבר בחדר ההלבשה, אבידה גדולה ואני מאחל לו את כל ההצלחה שבעולם".