ערן זהבי כיכב בשבוע החולף במדי נבחרת ישראל והמשיך לשחק במדיה של גוואנגז’ו ר.פ. הסינית, אך למרות המרחק הרב מישראל, מי שהוביל את מכבי תל אביב לשלוש אליפויות רצופות ממשיך לעקוב אחר הקבוצה הצהובה גם שהוא כבר לא חלק ממנה.

כזכור, השחקן זכה במכבי בשלוש אליפויות רצופות בשלוש וחצי שנים ששיחק במועדון, כאשר היה לו חלק גדול מאוד ברצף הזה. המאזן שלו – 98 שערים ליגה במדי הצהובים ב-119 משחקי ליגה. לקראת הזכייה המרשימה באליפות של הצהובים, שיכולים כבר הערב לאחר המשחק הביתי מול מכבי חיפה להבטיח רשמית את האליפות של העונה הזו בצורה מרשימה, דיברנו עם זהבי על האליפות שחוזרת ללבוש את הצבע הצהוב, שאלנו מה הוא חושב על העונה, האם האליפויות חסרות לו, ולקראת החזרה של אצטדיון בלומפילד המחודש מה הסיכויים שנראה אותו חוזר להוביל את הקבוצה בעתיד הקרוב.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
איביץ': "דרבי בין הקבוצות הטובות בישראל"

ערן, איך זה היה עבורך לעקוב אחרי העונה של מכבי מבחוץ ולראות אותה הפעם מצליחה בניגוד לשנים מאז שעזבת?
"תמיד כיף לראות את מכבי מצליחה. היו לי שם שנים נפלאות ואני מרגיש חלק מהמועדון ומאוד חשוב לי שהוא יצליח. גם את השלוש שנים אחרונות אני לא רואה ככישלון, אומנם לא זכו בתארים, אבל תמיד היו חזק במרוץ האליפות".

האם לדעתך האליפות הגיעה כי הליגה חלשה?
"אני לא חושב שמכבי זכו באליפות רק כי הליגה חלשה. הם עשו עבודה מצוינת מתחילת העונה וצברו נקודות וממשיכים לעשות את זה. גם בליגה לנוער קשה לנצח כל כך הרבה משחקים ולפתוח כזה פער משמעותי ולהיות דומיננטיים".

שחקני מכבי תל אביב חוגגים (נעם מורנו)שחקני מכבי תל אביב חוגגים (נעם מורנו)

האם מדגדג לך להיות איתם, חלק מהם, במשחק האליפות?
"אני כרגע מאושר במקום שלי. חגגתי שלוש אליפויות ברציפות במכבי. ברור שאני מתגעגע להרגשה של חגיגות אליפות, זה הרגעים המאושרים ביותר בכדורגל, ובשביל זה אנחנו חיים".

האם אוהדי מכבי כבר יכולים לפנטז על חזרתך לבלומפילד בעוד כשנה?
”"רק הזמן יגיד אם אחזור או לא. ברור שיש לי את זה בראש וגם למכבי ולקהל. נראה מה יקרה בהמשך ואיך יתגלגלו הדברים. בכל מקרה, מזל טוב לקבוצה על הזכייה באליפות. עצה לשחקנים - תחגגו כמו משוגעים, אל תתנו לאף אחד להמעיט בערך האליפות הזו. אתם לא יודעים מתי תהיה האליפות הבאה שתחגגו".