מכבי תל אביב עשתה היום (שבת) עוד צעד משמעותי לעבר הנפת צלחת האליפות, שכבר קרובה מתמיד. האלופה שבדרך רשמה 0:2 על הפועל חדרה, אך מהמשחק הזה כנראה בעיקר נזכור את ההופעה הראשונה וההיסטורית של מערכת ה-VAR, שנכנסה לראשונה לכדורגל הישראלי.

ולדימיר איביץ’ אמר: “לא שיחקנו כמו שהתכוננו במהלך השבוע, במחצית הראשונה לפחות. ממשחק כזה לוקחים רק את הנקודות. אין רגע בעונה שבו אני חשבתי לעצמי שהאליפות שלנו אבל ניצחנו 21 משחקים ומתוך 6 תיקו, לדעתי הגיע לנו לנצח בעוד 4 משחקים לפחות, ככה שהתוצאות מאוד ברורות. לגבי ה-VAR? ההחלטה הראשונה לקחה קצת יותר מדי זמן אבל זה נורמלי עבור הפעם הראשונה. בסך הכל בסוף זה בא לעזור לכדורגל. אנחנו לא חושבים על אליפות מול מכבי חיפה, ככה לא מנצחים משחקים. המטרה עד לסיום העונה נותרה לנצח כל משחק בעתו וזהו״.

איביץ': צריכים להשתפר, זה כבר משחק שני

ניסו אביטן סיפר: ״אני מסכים שעד ההרחקה התכנית שלנו עבדה והיינו במשחק טוב. ההרחקה שינתה את המשחק שלנו, אבל זה חלק מהכדורגל לפעמים. היה ברור שיהיו חבלי קליטה עם ה-VAR אבל בסך הכל עבר טוב ואני בטוח שזה יעשה צדק עם הכדורגל ומברך על השימוש. מחמיאה לי ההשוואה לאיביץ׳, הוא עשה עונה גדולה, מכבי ניצחה את כל הליגה וכבר כמה חודשים ברור לכולם שמכבי אלופה. איביץ׳ בחור מאוד חביב בניגוד לרושם שאולי יש כשהוא מתנהל מולכם וכשאנחנו נפגשים השיחות בינינו חיוביות״.