דריכות גדולה בהפועל באר שבע. אחרי המעידה האחרונה במוצאי שבת נגד עירוני קריית שמונה, החבורה של יוסי אבוקסיס תפגוש הערב (20:15) את היריבה הגדולה בעשור האחרון, מכבי תל אביב, למשחק שבעבר היה משחק העונה של הכדורגל הישראלי. רק בסיבוב הקודם, הפער בין שתי הקבוצות ערב המשחק היה 4 נקודות בלבד, אך מאז הפועל באר שבע הלכה והידרדרה, החליפה את ברק בכר ביוסי אבוקסיס והפער הלך וצמח לו ל-17 נקודות שממחישות את הפער הגדול שיש בין הקבוצות עונה שנייה ברציפות. 

הבשורה הגדולה ערב המשחק היא חזרתו של בלם הקבוצה שיר צדק לסגל הקבוצה, בעקבות בקשתו של יוסי אבוקסיס מהנהלת המועדון להחזירו לרוטציה. אבוקסיס מתכנן לשלב את צדק בהדרגה מאחר ועדיין חסר לו כושר משחק.

"יחסי הכוחות צריכים רק לדרבן אותנו לחזור לקדמת הבמה" אמרו בבאר שבע, "בעבר היינו באים למשחק הזה עם כל הביטחון שיש, אבל היום התמונה השתנתה וזה מבאס. למרות הכל אנחנו באים באנרגיות טובות, באמונה וניתן את הכל על המגרש. יש פה שחקנים ששייכים לרמות הגבוהות ומשחק מן הסוג הזה הוא אחלה במה להראות את זה. מכבי תל אביב יבואו לשחק את המשחק שלהם, אנחנו נצטרך לתת יותר מ-200 אחוז כדי להשאיר את הנקודות בטרנר". 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
איביץ' חוטף עצבים מהשאלות על אלירן עטר

באר שבע סיימה את רוב ההכנות לקראת המשחק הערב. המאמן יוסי אבוקסיס הזהיר את חניכיו מהכניסות לעומק של עומר אצילי ויונתן כהן וביקש מהם לשחק בצורה פשוטה תוך כדי הנעת כדור מסודרת ופחות כדורים ארוכים. המטרה בבאר שבע היא לאו דווקא לצאת עם כל הכלים ההתקפיים קדימה, אלא לשחק בצורה מבוקרת. 

בעקבות מספר לא קטן של חיסורים משמעותיים, אבוקסיס יערוך כמה שינויים בהרכב והמערך. הנטייה של המאמן היא לעלות במערך של שלושה בלמים הכולל את שון גולדברג, עמית ביטון ומיגל ויטור, כשצמד הביטונים אורן ובן יתופקדו באגפים. תומר יוספי, שלא קיבל דקות זמן רב, זוכה ליתרון על פניו של נאור סבג בתפקיד הקשר שימלא את מקומו של דוד קלטינס המוצהב.

נייג'ל האסלביינק מנסה להגיע לכדור (חגי מיכאלי)נייג'ל האסלביינק מנסה להגיע לכדור (חגי מיכאלי)

בחלק ההתקפי, אבוקסיס עשוי לפתוח דווקא עם נייג'ל האסלביינק במקום ניב זריהן, כדי לנצל את המהירות של ההולנדי-סורינאמי, שחוזר לטרנר לראשונה מאז שזכה לשריקות בוז מאוהדיו שלו בטענה שלא התאמץ מספיק והסימון "שקט" לעבר היציע הדרומי לאחר שער הניצחון נגד מ.ס. אשדוד. ארגון האוהדים של הפועל באר שבע אפילו שוחח עם האסלביינק והצדדים השאירו את המשקעים בצד. 

הרכב משוער: ארנסטס שטקוס, בן ביטון, מיגל ויטור, עמית ביטון, אורן ביטון, שון גולדברג, מרואן קבהא, תומר יוספי (נאור סבג), ג'וזואה, נייג'ל האסלביינק (ניב זריהן), בן שהר.