משרד העבודה, אשר מספק את האישורים הנדרשים לפתיחת אצטדיון בלומפילד, ערך בו סיור השבוע והגיש רשימה של ליקויים בטיחותיים אשר יש לתקן ולסדר על מנת שניתן יהיה לפתוח אותו למחזור הראשון בליגת העל בעוד עשרה ימים. כרגע, ישנו ספק לגבי האפשרות שהדבר יתאפשר. 

גורם הקשור בבניית האצטדיון סיפר בחשש מסוים כי "אנחנו נצליח לתקן מה שביקשו מאיתנו ממש על הקשקש, יהיה עוד סיור של משרד העבודה בשבוע הבא ונראה מה קורה. אם לא נצליח לסדר הכל כדי שייפתח למחזור הראשון, אז נקווה ששבוע נוסף כן יאפשר את הפתיחה שלו". 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
מרגש: מתחילים לראות דשא בבלומפילד המחודש

אם אכן תהיה בעיה עם פתיחתו במחזור הראשון, פה צריך להכניס משתנה נוסף. משטרת ישראל עומדת על כך ששני המשחקים הראשונים באצטדיון יהיו תחת מגבלת קהל של 14 אלף צופים. שני המשחקים האלה היו אמורים להיות במחזור הפתיחה, של בני יהודה ושל הפועל ת"א. אולם אם הפתיחה תידחה בעוד שבוע ותועבר למשחקה של מכבי ת"א שכבר עתה מתקרבת ל-17 אלף מנויים, ייתכן מאוד כי המשטרה לא תאשר את משחקה. 

בכל אופן, ויש להגיד די כצפוי, ישנן בעיות עם פתיחה של פרויקט בנייה בסדר גודל שכזה. בעיריית ת"א-יפו עדיין עומדים על כך שיצליחו לעמוד במשימה אשר הציבו בפני עצמם ועושים מאמץ גדול לתקן את הליקויים אשר הוצבעו עליהם לקראת הביקורת החוזרת של משרד העבודה. 

אצטדיון בלומפילד - 13.8 (רדאד ג'בארה)אצטדיון בלומפילד - 13.8 (רדאד ג'בארה)

במנהלת הליגות ייתנו לחברת היכלי הספורט המפעילה את האצטדיון, אפשרות להחזיר תשובה סופית עד יום שני הקרוב. אם לא יהיה אישור ודאי לפתיחתו עד אז, המנהלת תשבץ את המשחקים של התל אביביות באצטדיונים החלופיים שכל אחת מהן הגדירה. 

ממשרד העבודה והרווחה נמסר: "מינהל הבטיחות ערך השבוע ביקור מקצועי בבלומפילד ומצא כי נכון לרגע זה העבודה במקום בעיצומה. האישורים למקום ינתנו לאחר השלמת כלל התיקונים הבטיחותיים עליהם הצביעו מפקחי מינהל הבטיחות בביקורים קודמים והשלמת העבודה בכללותה". 

הדשא באצטדיון בלומפילד (רז אמיר)הדשא באצטדיון בלומפילד (רז אמיר)

תגובת עיריית תל אביב-יפו: “אצטדיון בלומפילד מוכן. אנו עושים מאמצים ולא חוסכים משאבים כדי להשלים את הדרישות האחרונות. אנו מאמינים שאם כלל הגורמים ישתפו פעולה נוכל לעמוד ביעד ולפתוח את העונה בבלומפילד לטובת אוהדי הכדורגל”.