כמו כל שחקני ליגת הבורסה לניירות ערך, גם שוער הפועל באר שבע, ארנסטס שטקוס, ממתין להודעה הסופית על חזרה לפעילות. בינתיים, הליטאי מעביר את הזמן בין היתר גם בראיונות לכלי התקשורת במולדתו, שמתעניינים בסיטואציה שחווה שוער הנבחרת שלהם בישראל.

כחלק מהראיון המקיף שקיים, שטקוס התייחס לשאלת עתידו וסיפר על הסיטואציה במועדון לאחר הודעת העזיבה של אלונה ברקת: “המצב כרגע קצת מבלבל כי הבעלים עזבה בעקבות משבר הקורונה. יש עדיין הרבה שאלות שנותרו פתוחות לגבי העונה הבאה. ברור לכולם שהמועדון לא יתפרק אבל התקציב עדיין לא ידוע”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
קמפיין המנהלת להחזרת הכדורגל

בנוגע למתווה הקיצוץ מספר שטקוס: “קיצצנו יותר מ-30% מהשכר שלנו ולמספר חודשים אפילו ב-50%. זה לא נעים אבל אני מבין את המצב שהמועדון נקלע אליו ושהמטרה היא להביא למצב מאוזן בו השחקנים והמועדון יספגו כמה שפחות נזק. אחרי משא ומתן הגענו לפתרון הרצוי למרות שהמועדון לא סיפק לנו תמונה מלאה של הנזק שנגרם לו”.

השינוי בשגרת האימונים: “התאמנתי בבית. האימונים לא מלאים כמובן אבל השקעתי בהם. הפציעה שלי ביד החלימה ובעשרת הימים האחרונים אנחנו מתאמנים כל הקבוצה ביחד בהתאם להנחיות, כמו הימנעות ממגע אנחנו השוערים מתאמנים בנפרד אבל לפעמים גם מצטרפים לכל הקבוצה”.

איך הוא העביר את הזמן בבידוד: “ניסיתי לעשות יותר דברים של ילדים עם הבנות שלי כמו צביעה וקריאת ספרים לילדים. מבחינתי, אם כמה שהמצב הזה לא נעים, אולי אפילו יש בזה יתרון בכך שנחזור להסתכל על הדברים בצורה קצת יותר ריאליסטית ופחות חומרית”.  

ארנסטס שטקוס (ניסן עייש)ארנסטס שטקוס (ניסן עייש)

המצב בישראל: “הסיטואציה פה דומה לזו השוררת בליטא ואולי פה מפגרים בשבוע מבחינת החזרה לשגרה. ההנחיות פה יותר נוקשות כי המנטליות היא שונה. במשך חודש שלם אסור היה לצאת ממרחק של יותר מ-100 מטר מהבית. במהלך החגים גם סגרו לחלוטין ערים שלמות. חשבתי שהמצב פה יהיה קשה יותר כי יש פה הרבה תיירים והישראלים לא כל כך אוהבים להישמע להנחיות. בסופו של דבר, טיפלו פה בסיטואציה בצורה נהדרת. 

המטרות של הפועל ב”ש: “ברור שהמועדון רוצה להגיע למקום גבוה יותר מזה בו הוא נמצא כרגע  והמטרה היא תמיד לזכות באליפות. העונה הזו היא אולי סוג של אכזבה אבל אנחנו עדיין יכולים להגיע לאירופה דרך הליגה והגביע וגם אם הליגה חלילה לא תחודש, המקום הרביעי אמור להקנות לנו את הכרטיס לאירופה”.

ארנסטס שטקוס ושחקני הפועל ב"ש (מרטין גוטדאמק)ארנסטס שטקוס ושחקני הפועל ב"ש (מרטין גוטדאמק)

איך תשפיע הקורונה על עולם הכדורגל לדעתו: “המועדונים יסבלו מבחינה כלכלית ויהיו לכך השלכות. מועדונים יצטרכו לקבל הלוואות כדי לשרוד. המצב לא נעים, אבל התקווה היא שהספורט יחזור בסופו של דבר למה שהוא היה לפני מגפת הקורונה”.