תובע ההתאחדות לכדורגל, עו”ד ניר רשף, החליט להעמיד לדין את הפועל באר שבע בגין קריאות גזעניות במשחק מול עירוני קריית שמונה ביום שבת האחרון. הדיון יתקיים ביום רביעי הבא. כזכור, משחקם של הדרומיים הופסק לחמש דקות בגין נהמות אשר הופנו לעבר השחקנים מרקוס דיניז וג’יימס אדניי המשחקים בשורות קריית שמונה.

בדו”ח השופט של שלום בן אברהם אשר התפרסם בעקבות החלטתו של עו”ד רשף להעמיד את ב”ש לדין, נכתב: “במהלך מחצית המשחק ניגש אליי המשקיף דאוד סוהאיל ועדכן אותי שבמהלך הדקה ה-17 נקראו נהמות גזעניות מצד היציע הצפון מזרחי המאכלס את אוהדי הפועל ב”ש כלפי שחקן הקבוצה היריבה שחום העור, ג’יימס אדניי. להערכתי הנהמות היו מכ-20 אוהדים ביציע שבו היו 254 אוהדי ב”ש. בטרם פתיחת המחצית השנייה, ביקשנו אני והמשקיף מכרוז המשחק לכרוז לקהל המשחק הודעת אזהרה בגין קריאות גזעניות וכי עליו להזהיר כי המשחק ייעצר זמנית כנהוג על פי נוהל האלימות והגזענות”. 

שלום בן אברהם (ניסן עייש)שלום בן אברהם (ניסן עייש)

“עם פתיחת המחצית השנייה, כרוז המשחק כרז לאוהדי שתי הקבוצות במערכת הכריזה על הנושא – שלב ראשון בנוהל. בדקה ה-69 שוב נשמעו נהמות גזעניות כלפיי שחקן אחר של ק”ש, מרקוס דיניז. גם פה מדובר להערכתי בכ-20 אוהדים. לאחר שהעברתי את המידע לשופט הרביעי ולאחר שביקשתי ממנו לעדכן את משקיף המשחק, פעלנו לפי השלב השני בנוהל המדובר. בדקה ה-71 כרוז המשחק הודיע לקהל הצופים על הפסקת המשחק זמנית לחמש דקות ובמערכת הכריזה הושמעה אהזרה בגין הפסקת המשחק לחלוטין אם הנושא יימשך. הנהמות הגזעניות נשמעו שוב מהיציע המאכלס את אוהדי ב”ש”. 

“במהלך הפסקת המשחק הזמנית, ביקש ממני שחקן הפועל ב”ש, מרואן קבהא, לגשת לקהל אוהדיו ולבקשם להימנע מנהמות. אישרתי לשחקן לבצע פעולה זו כמניעה על מנת שלא נדרש להפעיל את השלב השלישי בנוהל. פעולה זו ראויה לציון. מאבטחי המשחק והמשטרה ניגשו אף הם ליציע על מנת להרגיע את האוהדים. לאחר ביצוע השלב השני – הנושא לא חזר על עצמו”.