עידן חדש החל בהפועל באר שבע ולאחר 13 שנה שהקבוצה הייתה תחת משפחת ברקת, הגיע עידן עו"ד יצחק יונגר. קרוב לשלוש שעות ישבו אתמול (שני) נציגות שחקני האדומים עם הנאמן החדש של הקבוצה. בין השחקנים שנכחו בפגישה: בן ביטון, בן שהר, מיגל ויטור, לואי טאהא ומרוואן קבהא.

נראה שמשפחת ברקת לא בחרה סתם ביונגר, הם מבינים שהוא חותך דברים במהירות ומבחינתו יש כעת מטרה אחת – לחסוך כסף ולהוריד עלויות בקבוצה לקראת העונה הבאה. יונגר החל להכניס את סכין הורדת ההוצאות בצורה קלה, אך עיקר העבודה שלו תהיה לקראת העונה הבאה. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
כדורגלני ישראל קוראים להישאר בבית

יונגר מתמחה בהובלת מועדונים אחרי פירוקים ובעל ניסיון בעניין. לא סתם משפחת ברקת לא הביאה איש כדורגל לניהול המועדון, אלא מי שיודע להוביל מועדונים לפירוק. ההתמחות שלו היא בליטיגציה מסחרית וחדלות פירעון. לפגישה עם יונגר הגיע גם עו"ד רועי רוזן המייצג את השחקנים, אותו רוזן שמוקצה בהנהלת ב"ש שם לא היו מוכנים לשמוע עליו כמי שמייצג את השחקנים. אגב, בסביבתו של עו"ד רוזן לא מבינים מה יש לב"ש כל כך נגדו.

השחקנים הגיעו מוכנים לפגישה ולפני כן אמרו להם ‘תתכוננו שעו"ד יונגר יחפש לחתוך לכם בכסף’. בסביבת השחקנים טוענים שהם אמרו לעו"ד יונגר שאלונה רצתה להוריד 30%, אז הם מציעים להוריד 35% ועוד 2% תרומה לקהילה. מנגד, בהודעה של עו"ד יונגר לעיתונות לאחר הפגישה הוא ציין כי אמר לשחקנים שאם לא יסכימו לקצץ 50% הוא יוציא אותם לחל"ת. 

מיגל ויטור ושחקני הפועל ב"ש (רדאד ג'בארה)מיגל ויטור ושחקני הפועל ב"ש (רדאד ג'בארה)

עו"ד יונגר  העביר לשחקנים מסר: “אל תשחקו איתי, כי לי אין סנטימנטים לאף אחד פה”. מי שנכח בפגישה מספר כי בשלב הזה עו"ד רוזן אמר לו שאם יוציא את השחקנים לחל"ת הוא יגרום אסון למועדון ושהוא מסתכן בכך שחקנים ששילמו עליהם מיליוני שקלים יהפכו לחופשיים. 

כמו כן, אמרו לו ששחקנים זרים הוא לא יכול להוציא לחל"ת שכן שחקן כמו מיגל ויטור יעלה ישר על מטוס ויגיש תביעה לפיפ"א נגד המועדון. לאחר דין ודברים, כאשר כל אחד מדבר מהלב, הגיעו להסדר שהקיצוץ יהיה 50% מה-15 במרץ ועד סוף מאי. למעשה, הקיצוץ יוצא מתחילת מרץ על בסיס של 37.5%. 

מיגל ויטור (רדאד ג'בארה)מיגל ויטור (רדאד ג'בארה)

לפני שעו"ד יונגר סגר סופית עם השחקנים על המתווה, הוא יצא החוצה לטלפון וקיבל אור ירוק ממשפחת ברקת. בסופו של דבר השחקנים מפחיתים יותר ממה שאלונה רצתה עד תום העונה הזו. מבחינת עו"ד יונגר, הוא מתחיל לחסוך כסף גם לעונה הבאה, שזה הסיפור הגדול של הקבוצה עם החוזים הגדולים. החיסכון עד לסיום העונה עומד על כ-3.5 מיליון שקל. 

אגב, מי ששוב לא נתן אור ירוק לקיצוץ הוא ז'וסוואה אשר מבחינתו לא מוכן בשלב זה לשמוע על כך ועו"ד יונגר יצטרך לראות מה הוא עושה עמו. גם עם  המאמן יוסי אבוקסיס יונגר עוד לא ישב. נציין שכאשר עו"ד יונגר היה המפרק של הפועל חיפה הוא ניהל את המועדון במשך כשנתיים וחצי לפני שהגיע יואב כץ.  

ז'וסוואה (רדאד ג'בארה)ז'וסוואה (רדאד ג'בארה)

עו"ד יונגר אמר ל-ONE על הסגירה מול שחקני ב"ש: "אני שמח שהגענו להסכמה ושהשחקנים הבטיחו שאם הליגה  תתחדש הם יעלו מלאי מוטיבציה". בסביבת השחקנים שהוציאו לאחר הישיבה יחד בתזמון משותף באינסטגרם עקיצה לעבר אלונה ברקת אמרו: "ידענו ואמרנו שברגע שידברו אתנו ושיקשיבו למה שיש לנו להגיד, בכבוד הראוי, נגיע להסכמה בקלות", והוסיפו: "אלונה לא רצתה להישאר בקבוצה, לא שוברים בצורה כזו את הכלים".

המאבק הבא בין הצדדים יהיה על החוזים בעונה הבאה. על פי תיקון לחוקי הבקרה לאחר פירוק הפועל ת"א לחוזים ארוכי טווח, מעל סך של מיליון וחצי שקל צריכים להיות בטוחות בבקרה התקציבית, ומנגד אם עו"ד יונגר יראה שיש לו בעיה עם העלות של החוזים הוא יכול יהיה להגיש לבית המשפט בקשה לחדלות פירעון עם בקשה לנכס מכביד, דבר שיאפשר לו להיפטר מחוזים השמנים. מנגד, במצב כזה השחקנים ידרשו לממש ערבויות, אם אכן יש כאלו בבקרה.  

אלונה ברקת (איציק בלניצקי)אלונה ברקת (איציק בלניצקי)

יונגר ינסה כעת לחסוך כל דבר אפשרי בב"ש כדי לקצץ עלויות מהכול. אפשר לומר שהסרט של הפועל באר שבע עוד לא התחיל, ועזיבת ברקת היא רק ההתחלה.