אכזבה קשה בהפועל באר שבע. אחרי שחזרה לנצח במחזור הקודם על חשבון מכבי נתניה, החבורה של ברק בכר נראתה רע מאוד אמש (שבת) כשהפסידה בפעם השנייה העונה, 1:2 לנועלת הטבלה סקציה נס ציונה ותצא לפגרת הנבחרת והשיזרוע עם הרבה נקודות למחשבה. בכך, באר שבע יורדת אל המקום השלישי בטבלת ליגת העל כשבמאזנה 20 נקודות והיא מתרחקת 6 נקודות ממכבי תל אביב שבפסגה.

"נראינו בושה" אמרו בהפועל באר שבע בסיום, "פשוט לא הופענו למשחק, השחקנים נראו כבויים מסיבה לא ברורה ולא הייתה לנו תשובה לעמידה של נס ציונה שהגיע לה לנצח. הגישה של השחקנים יותר מדאיגה מהכול, כאילו לא היה לאף אחד חשק לשחק. היו כמה תמרורי אזהרה לפני המשחק ועדיין זה לא בא לידי ביטוי. זאת סטירה מצלצלת, אסור לנו להראות ככה וזה שהפסדנו לקבוצה שנמצאת במקום האחרון בטבלה צריך עוד יותר לגרום לכולם להתעורר".

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
בכר: נקלענו ליום חלש

במסדרונות אצטדיון המושבה נראו שחקני באר שבע בסיום המומים וניסו להבין איך נס ציונה שלא הצליחה לנצח עד כה העונה עשתה עד הבלתי ייאמן, דווקא על חשבונם. עדן שמיר, נאור סבג, ניב זריהן וחנן ממן שהיו הבולטים במשחק האחרון ירצו לשכוח מהר את המשחק, כמו גם מיגל ויטור, שנראה שהביטחון שלו עדיין מושפע מהמשחק בבלומפילד מול מכבי ת”א.

הקשר הפורטוגלי ז’וסוואה לא בלט ונראה שהיה פחות אפקטיבי באגף הימני. נקודה נוספת שמדאיגה את אנשי הקבוצה היא היכולת הכול כך ירודה בהשוואה בין משחקי הבית למשחקי החוץ. "כנראה מה שעובד בטרנר לא עובד במשחקי החוץ ונצטרך להעמיד הרכב שונה שיתאים את עצמו לקבוצות החוץ בצורה טובה יותר. אי אפשר לשחק טוב בטרנר ולשחק כל כך חלש בחוץ", אמרו בקבוצה.

ארנסטס שטקוס ושחקני הפועל ב"ש מאוכזבים (שחר גרוס)ארנסטס שטקוס ושחקני הפועל ב"ש מאוכזבים (שחר גרוס)

בספסל הקבוצה הרגישו כבר בהתחלה שהמשחק הולך להיות הרבה יותר קשה ממה שחשבו והמאמן ברק בכר שטף את שחקניו במחצית כדי לגרום לשינוי, אבל חניכיו נראו חלשים יותר במחצית השנייה. "נצטרך לבדוק טוב טוב מה גרם לאנרגיות הרעות של השחקנים, אסור שזה יחזור על עצמו", אמרו באכזבה גדולה במועדון. בהמשך לכך, בצוות המקצועי התקשו להבין את הגישה האנמית של השחקנים בשתי המחציות, שהיו החלשות ביותר העונה.

במועדון לא חסכו בביקורת על היכולת החלשה של שחקני הקישור וההגנה שהיו חשופים מאוד ואפשרו לאחרונה בטבלה לכבוש שני שערים קלים. הדוגמה הטובה לכך היא על השער השני והמכריע עמוק בתוך תוספת הזמן, בזמן שבבאר שבע הימרו על כל הקופה כשניסו להשיג את הניצחון אחרי השיוויון של נייג'ל האסלביינק שהושג בעזרת מיגל ויטור שתופקד בהתקפה. למרות השיוויון, בכר החליט להשאיר את ההגנה חשופה ללא ויטור, אז הגיע במהירות שער הניצחון של נס ציונה. "ההחלטה להשאיר את מיגל ויטור כחלוץ לאחר השוויון ממש לא מעידה על זלזול בנס ציונה, אבל יכול להיות שהיא הייתה טעות. זה מה שהחלטתי באותו רגע ויכול להיות שבגלל זה הפסדנו" הודה בכר בסיום.

ברק בכר (שחר גרוס)ברק בכר (שחר גרוס)

הקשר האחורי מרואן קבהא לא נכלל בסגל למרות שחזר לאימונים מלאים ולפי הערכות עם חזרת הקבוצה מהפגרה, הוא יקבל הזדמנות להוכיח את יכולתו. רמזי ספורי שלא נכלל בסגל אחרי שנטש את האימון ביום חמישי בגלל מתיחה בשריר הארבע ראשי יעבור טיפולים השבוע ועד המשחק נגד בני יהודה לאחר הפגרה הוא יעמוד לרשותו של ברק בכר. למעט לואי טאהא ונייג'ל האסלביינק שלא ייהנו מפגרת הנבחרת, בבאר שבע יחלו כבר היום לעבוד על הליקויים, כאשר בסוף השבוע שחקני הקבוצה יקבלו חופש.