אחרי ההפסד הראשון העונה בכל המסגרות לבית"ר ירושלים בגביע הטוטו, הפועל באר שבע מתכוננת למשחק הראשון מבין שניים שיתקיים ביום חמישי (20:30) נגד פיינורד ההולנדית על המקום בליגה האירופית. חניכיו של ברק בכר יחד עם אנשי הצוות המקצועי, המריאו בטיסה ישירה לאמסטרדם וימשיכו את ההכנות למשחק ברוטרדם תוך התמודדות עם לו"ז עמוס וצפוף במיוחד.

מנכ"ל המועדון, אסי רחמים, המריא להולנד עוד קודם לכן על מנת לקיים מספר פגישות עם אנשי פיינורד, נציגי משטרת רוטרדם וגם על מנת להכין את הסידורים המנהלתיים האחרונים לקראת השהות של הקבוצה בהולנד.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
בכר: אין לנו ממה להיות שאננים

אתמול נערך אימון הערב הכולל את השחקנים שלקחו חלק בגביע הטוטו ואת אלה שנחו. מיגל ויטור, שחוזר מזעזוע המוח שספג בתיקו מול קייראט, ערך גם היום אימון בצדי המשחק והוא לא צפוי לפתוח במשחק הראשון. יחד עם זאת, בשל מצוקת בלמים שישנה בסגל, הבלם הפורטוגלי ימריא עם באר שבע להולנד וימשיך בהתאוששות שלו בתקווה שאולי יוכל להיכנס כמחליף במידת הצורך. שחקן נוסף שחוזר מפציעה והמריא עם חבריו לראשונה בקמפיין האירופי הוא חנן ממן, שנכנס נגד בית"ר ירושלים ביום ראשון וגילה יכולת מעודדת. 

מאמן הקבוצה ברק בכר צפוי לשמור על המערך איתו פתח במשחקים האחרונים, הכולל שלושה קשרים הגנתיים, בכדי לנסות להעביר את ההכרעה לטרנר ביום חמישי הבא. הבלם לואי טאהא שנח נגד הירושלמים, יחזור למרכז ההגנה לצד עמית ביטון, כמו כן בן ביטון, שון גולדברג, עדן שמיר ונייג'ל האסלביינק יחזרו ל-11. 

חנן ממן במחנה האימונים (הפועל ב"ש)חנן ממן במחנה האימונים (הפועל ב"ש)

בבאר שבע ישנם מספר שחקנים ששיחקו בעבר בהולנד וינסו דרכם להתכונן בין היתר לאווירה הצפויה באצטדיונה הביתי של פיינורד. בראש ובראשונה נייג'ל האסלביינק ההולנדי ממוצא סורינאמי, שהגיע לליגת העל אחרי עונה נהדרת במדי אקסלסיור, בן שהר ששיחק בעבר בדה-חראפשחאפ, ארנסטס שטקוס שהגיע לליגת העל מדן-האג ודוד קלטינס בעל השורשים ההולנדיים.

בינתיים, ארגון אוהדי פיינורד הוציא הודעה בה אמר: “מחכה לנו משחק מול הפועל באר שבע מישראל. אנחנו כבר לא יכולים לשמוע את העולם חושב ש’פיינורד נגד היהודים’. זו מחשבה מטומטמת, אנחנו לא כאלה. מה שנכון זה שאייאקס היא היריבה הכי גדולה שלנו ואנחנו שונאים את הקבוצה השחצנית הזו, בה החלו לקרוא לעצמם ‘יהודים’ בסוף שנות השמונים. ‘יהודי אייאקס’ אינם יהודים. אנחנו מודיעים – פיינורד לא מועדון אנטישמי, אלא אנטי אייאקס”.