הפועל ב”ש: אחרי חוסר הסכמה – קיצוץ של 50% תחילה ו-35 % מיוני

המשחק האחרון: 1.3.2020, מכבי חיפה, תבוסה 4:0 בסיום העונה הסדירה

המשחק הקרוב: 30.5.2020, בית”ר ירושלים, יום שבת, 20:45, טדי

מיקום: 4, פלייאוף עליון

אחוז הפחתת השכר: 50% עד 31 במאי, 35% ביוני וירידה ל-30% במקרה של השגת הכרטיס לאירופה דרך הליגה או הגביע.

עזבו: דור אלו ונייג’ל האסלביינק.

מטרה עד לסיום העונה: מקום שלישי וגביע המדינה

נתוני קהל: 141,455 אוהדים היו בטוטו טרנר בסך הכול ב-13 מחזורים. ממוצע הקהל הביתי עומד על 10,261 למשחק, ממוצע קהל במשחקי חוץ: 1,616 למשחק.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
משחק בית: עידן ורד נגד בן שהר ראש בראש

הסיפור הגדול של הפגרה: סאגת הקיצוץ ועזיבת אלונה ברקת

הסיפור הגדול של הפגרה בכדורגל הישראלי כולו. רעידת אדמה עוצמתית עברה על הקבוצה מבירת הנגב כשהבעלים אלונה ברקת הודיעה על עזיבתה את המועדון, כפי שנחשף לראשונה ב-ONE. זה התחיל באיום מצד ברקת לפיו אם השחקנים לא יפחיתו משכרם עד סיום העונה הבאה בכ-30% היא נפרדת מהמועדון.

השחקנים מנגד, ככל הנראה לא הפנימו את המצב החדש בעידן הקורונה ולא לקחו אותה ברצינות. יתרה מכך, הם אף הגדילו לעשות ושכרו את שירותיו של עו"ד כדי להתנהל מול ברקת והמועדון. המהלך הזה היה הקש ששבר את גב הגמל מבחינת אלונה, ולמעשה גרם לה להיפרד מהקבוצה באופן סופי ולחתום פרק של 13 שנים, במהלכן השקיעה ממיטב כספה והובילה את הקבוצה מהליגה הלאומית לפסגת הכדורגל הישראלי.

אלונה ברקת (איציק בלניצקי)אלונה ברקת (איציק בלניצקי)

לאחר שקיבלה את ההחלטה לעזוב, מינתה ברקת את עו"ד יצחק יונגר כנאמן שלה. בנקודה הזו התחילה סאגה נוספת כשיונגר נכנס למו"מ קשוח וחוסר פשרות מול השחקנים בנוגע לקיצוץ שכרם בעונה הנוכחית. בסופו של דבר השחקנים הסכימו על הפחתה של כ-50% משכרם מ-15.3 עד 31.5, בעוד שההפחתה בחודש יוני תעמוד על 35% ואם הקבוצה תתפוס את המקום באירופה דרך הליגה, או תזכה בגביע המדינה, ההפחתה תקוזז ל-30% .

יתרונות הפגרה: הבטחת העתיד של ויטור, צדק, קלטינס וז'וסוואה, בנוסף למינויו של בן זאב

לאחר עזיבת ברקת, עו"ד יונגר והמנכ"ל אסי רחמים, שהחליט בסוף להישאר, החלו לעבוד במקביל על העונה הבאה. במסגרת זו הם הצליחו להשאיר את הקפטן מיגל ויטור ובן ארצו הקשר ז'וסוואה, שימשכו בקבוצה בעונת 20202021. בב"ש טוענים שהשניים הסכימו להפחית כ-50% משכרם. ערב הקיצוץ, ויטור החזיק בחוזה של כ-430 אלף אירו וז'וסוואה בכ-400 אלף. בב"ש הבטיחו לוויטור כי אם תהיה לו הצעה יותר טובה וירצה לעזוב, לא יעמדו בדרכו. חלק משחקני הסגל לא מאמינים עד עכשיו שבקבוצה הצליחו להביא לקיצוץ משמעותי בשכר השניים, מהלך שגרם לאי שקט מסוים.

ז'וסוואה חוגג עם מיגל ויטור (עמרי שטיין)ז'וסוואה חוגג עם מיגל ויטור (עמרי שטיין)

עוד שחקן שהצליחו יונגר את רחמים להשאיר במועדון הוא הבלם שיר צדק, שכבר היה במהלך העונה בדרך למכבי נתניה. אחרי התקופה הקשה שעבר ההגעה של יוסי אבוקסיס. היא זו שגרמה לו להישאר ולהסכים למתווה הקיצוץ. גם אוהד לוויטה, דוד קלטינס ונאור סבג ימשיכו לעוד עונה עם הקיצוץ.

בנוסף, ברקת גם הצליחה להביא את מנכ"ל הבורסה, איתי בן זאב, כדי שיעמוד בראש הדירקטוריון של הקבוצה. מדובר באדם מקצועי ביותר שביצע רפורמות בבורסה ויכול לעזור לקבוצה מאוד.

איתי בן זאב (רדאד ג'בארה)איתי בן זאב (רדאד ג'בארה)

חסרונות הפגרה: סכסוך עם בן ביטון, שחרורם של האסלביינק ואלו וערפל מקצועי לקראת עונה הבאה

ההאשמות של ברקת לפיהן עזבה בגלל השחקנים, שמנגד טענו שהסכימו לקצץ עד סוף העונה הזו כ-30%, כמו שביקשה, ולהמתין עד שיתבהר חוסר הוודאות כדי לדון בעונה הבאה, הובילו לאי שקט בקבוצה.

ישנם עדיין לא מעט שחקנים שעתידם לא ברור. בן ביטון כבר היה עם רגל בחוץ לאחר שלא היה בתכניות המקצועיות של יוסי אבוקסיס. במועדון אמרו שהראש שלו לא נמצא בקבוצה,  אך שיחה בינו לבין המאמן סללה את דרכו חזרה להרכב. למרות זאת, בב"ש סבורים כי ביטון לא ירצה להמשיך בעונה הבאה כשבכל מקרה, עוד אין הבנות עם השחקן לגבי ההמשך.

בן ביטון בחימום (דוברות הפועל באר שבע)בן ביטון בחימום (דוברות הפועל באר שבע)

מתיחות קיימת גם סביב בן שהר, כשנראה כי בקבוצה מעדיפים שיעזוב עם החוזה הכבד שלו. נכון לעכשיו החלוץ בכלל פצוע, כשהוא סובל ממתיחה בשריר הארבע ראשי, שנגרמה אחרי החזרה מהפגרה. בסביבתו של מלך שערי הקבוצה מאוד לא אוהבים את ההתנהלות של אנשי המועדון מולו.

בן שהר (דוברות הפועל ב"ש)בן שהר (דוברות הפועל ב"ש)

בנוסף לאלו, גם עתידו של ארנסטס שטקוס לא ברור ושחקנים כמו אורן ביטון, אנתוני וארן ורמזי ספורי טרם הגיעו להבנות לגבי מתווה הקיצוץ. שון גולדברג צפוי להיפרד מהקבוצה בתום העונה.

מי שכבר שוחרר במהלך פגרת הקורונה הוא נייג'ל האסלביינק. מצד אחד ב”ש הרוויחה מכך שלא תצטרך לשלם בעונה הבאה את החוזה הכבד שלו שעומד על כ-400 אלף אירו, אך מנגד היא רכשה אותו מעירוני קריית שמונה רק לפני כשנה וחצי תמורת 1.5 מיליון אירו. בקבוצה הוחלט שגם לא לממש את האופציה על המגן דור אלו.

נייג'ל האסלביינק (רדאד ג'בארה)נייג'ל האסלביינק (רדאד ג'בארה)

מה אתה אומר?

אז מה חושב המאמן יוסי אבוקסיס על חזרת ליגת העל? "התרגשות גדולה. חזרת הכדורגל היא סימן חיובי באשר לחזרה לשגרה במדינה כולה. אנחנו עושים את הכול כדי להתכונן בצורה המיטבית ביותר ולשמח את האוהדים שלנו. אני מקווה מאוד שבמהרה נוכל לשמוח יחד איתם באצטדיון טרנר".

יוסי אבוקסיס (עמרי שטיין)יוסי אבוקסיס (עמרי שטיין)