אלונה ברקת, הבעלים של הפועל באר שבע, הייתה הראשונה בליגת העל שהציגה תוכנית לשחקניה הכוללת רשת ביטחון גם לעונה הבאה. אומנם עם קיצוץ שכר של כ-30%, אך נתנה לשחקניה טווח ביטחון תעסוקתי.

לא כל השחקנים בב"ש מסכימים לקצץ את השכר בעונה הבאה וכבר החלו בהתייעצויות עם עו"ד רועי רוזן, זו בשעה שלמעשה אחד מבעלי הקבוצות בליגת העל אמר ל-ONE בעניין: "ברקת לקחה על עצמה סיכון. אי אפשר לדעת איך יהיו המשחקים בעונה הבאה, האם יהיה בכלל קהל, מה יהיו ההכנסות מזכויות שידור, טוטו, ספונסרים. מצפה עולם אחר לגמרי".

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
בוזגלו מתנגד לקיצוצים: לא נגיד אמן להכול

עוד אמר בעניין גורם בכיר בכדורגל הישראלי: "השחקנים צריכים להיות מטומטמים אם לא יסכימו למה שברקת הציגה להם, הם כנראה לא מבינים את המציאות החדשה", זאת כאשר תקציב הפועל ב"ש אמור לעמוד בעונה הבאה על כ-50 מיליון שקלים, מה שאומר ירידה בכ-25-30 מיליון שקלים בהתאם לתמונת המצב החדשה של הכדורגל והמשק הישראלי לאחר משבר הקורונה שאף אחד עדיין לא יודע מתי ואיך הוא יסתיים.

כמו כן, ב"ש כבר סובלת מהמשבר החדש כאשר ספונסרים ביקשו לא להפקיד צ'קים שנתנו לקבוצה. בב”ש מספרים כי מה שהנחה את ברקת לתכנית הקיצוצים הייתה הכוונה להמשיך לספק פרנסה לכ-130 מעובדי המועדון שמפרנסים 130 משפחות.

אלונה ברקת (איציק בלניצקי)אלונה ברקת (איציק בלניצקי)

ב"ש של העונה הבאה לא יודעת עדיין מה יהיו ההכנסות מספונסרים, מנויים ותא הכבוד. בשיחה שהתקיימה בין הבעלים לנציגות של השחקנים שכללה בין השאר את בן שהר, מיגל ויטור, בן ביטון ולואי טאהא, אמרה הבעלים בין השאר לשחקנים בצורה ישירה ואמתית כפי שהיא עושה תמיד: "אף פעם לא איחרתי בתשלום שכר במשך כל השנים. יש משבר גדול במדינה ובעולם, או שנצא יחד מהמשבר או שלא. אין פה מו"מ, או שמקבלים את ההצעה או שלא". ברקת גם ביקשה מהשחקנים להמשיך להיות מחויבים למען המועדון.