בתום הליך התביעה קבעה הוועדה למעמד השחקן בראשותם של עורכי הדין זרי חזן, גיל סלומון ודן דרזנר כי מכבי פתח תקווה תקבל 125,000 ש”ח מבית״ר ירושלים ושחקנה לירן רוטמן בגין דמי השבחה. 

בתביעה שהוגשה באמצעות עו"ד טל ספיבק, טענה פתח תקווה כי רוטמן, שעבר ביולי האחרון לקבוצה הירושלמית, הגיע לשורותיה בפברואר 2015 מסקציה נס ציונה, כאשר הוועדה למעמד השחקן פסקה לטובת הקבוצה הכתומה סך של כ-80 אלף ש”ח, אותם שילמה מכבי פ"ת.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
תחליף ראוי? הרובוטים ששרים ורוקדים ביציע

בכתב התביעה טענה הקבוצה מפ”ת: "בעת שקלטה מכבי את השחקן, מדובר היה בשחקן צעיר, בלתי מוכר, אנונימי וחסר כל הישגים שהגיע מקבוצה אנונימית בליגה נמוכה, ללא רזומה. הגם שעסקינן באותה עת בשחקן אנונימי, בחרה מכבי ליטול סיכון כספי, ולהשקיע בשחקן סכום גבוה מאוד ביחס לשחקן נוער נטול כל הישגים מקצועיים, וזאת הואיל והאמינה בו, ומתוך מטרה למכור אותו בעתיד. מובן כי קבלת שחקן ‘מוכן’, ‘מוכר’ ו’ידוע’ לאחר שחוזהו הסתיים, טומנת בחובה יתרון מקצועי גדול לבית"ר שתוכל למכור אותו בעתיד, בסכומים ניכרים, ללא כל השקעה. השחקן קיבל ממכבי ארגז כלים מקצועיים ואחרים להכשרתו כשחקן מקצועי בהיקף משמעותי, תודות לכך, הגיע השחקן לקבוצה מפוארת ועשירה".   

בפסק הדין קבעו הפוסקים כי השחקן לא צבר הישגים אישיים כלל, למעט הישגי הקבוצה בגביע הטוטו וכן לעובדה כי לא שיחק בהרבה משחקים וצבר דקות מעטות ישנה משמעות, שכן גם פתח תקווה לא מימשה את האופציה עליו. כמו כן, גם ציינו כי רוטמן לא שולב בנבחרות השונות ודרשו תמורה נמוכה להשאלתו ועל כן נכתב: ״לאחר שלקחנו את כל השיקולים כמפורט לעיל, לרבות אימון וקידום השחקן למשך שלוש עונות והפחתת דמי ההשאלה, החלטנו כי פיצוי נכון וצודק בנסיבות העניין יהא בסך של 125,000 שקלים״.