מכבי חיפה ניצחה בצורה דרמטית את הפועל תל אביב ביום שני וכבר ביום ראשון הקרוב מצפה לה משחק גדול נוסף. הירוקים יארחו את בית”ר ירושלים באצטדיון סמי עופר, שצפוי להיות מלא. מסיבת העיתונאים לקראת המשחק הועברה בשידור חי בערוץ ONE ובאתר.

המאמן מרקו בלבול אמר לקראת המפגש: “זה משחק שאנחנו שמחים שיש בו עניין כזה גדול סביב הקבוצה. כל הכרטיסים סולד-אאוט ואין ביטוי יותר טוב מזה להצלחה שלנו. מצפה משחק קשה מול קבוצה איכותית וטובה, נצטרך לעשות מינימום שגיאות, נעשה את ההכנות הרגילות ונבוא לשחק את המשחק שלנו, ננסה לתת לקהל הרגשה טובה ולהשאיר את הנקודות בבית”. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
בלבול: "נצטרך לבוא למשחק עם נחישות"

המבחן מול הירושלמים: “בליגה הזאת אין משחקים קלים, כל משחק הוא מלחמה עבורנו והמשחקים הם מאוד צמודים. אנחנו לא רואים קבוצה אחת שברחה, בית”ר התחזקה השנה והיא מצוינת, אנחנו בתקופה האחרונה גם מבקיעים הרבה וסופגים מעט, השחקנים מגלים בגרות למרות שאנחנו קבוצה צעירה, חזרנו מפיגור, גם כשפוסלים לנו שערים אנחנו ממשיכים לתקוף וצריכים לבוא עם אותה אופי ועם נחישות”.

האם ניצחון יהיה הצהרת כוונות: “אנחנו רק במחזור התשיעי וקשה להצביע על כיוון, אבל מהיום הראשון שהגעתי לפה אמרתי שמכבי חיפה תמיד מכוונת גבוה וצריכה לחשוב בגדול וככה אנחנו חושבים בכל משחק. לא יהיה נכון לצאת בהצהרות לטווח הארוך, יש מה לשפר, עובדים קשה באימונים ולשחקנים הצעירים לא הייתה התנסות במאבקי צמרת, עובדים איתם פיזית ומנטלית כי רואים את חוסר היציבות לפעמים”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
צפו: ירדן שועה קולע לסל

נושא הכושר הגופני: “אני חושב שגם בעונה שעברה וגם העונה מבחינה מנטלית הקבוצה היא חזקה, השחקנים עם אופי ולא מוותרים, היו די הרבה מהפכים והתמודדנו בשטרסבורג עם שחקן פחות ומול רעננה בפיגור כפול בבית, עובדים חזק מאוד על הנושא המנטלי באימונים וזה משהו שחווה לעשות, בטח במועדון כמו מכבי חיפה”.

המאצ’ אפ מול בית”ר בנושא ההגנתי: “יש לה עוד חוזקות, היא קבוצה חזקה ומאוזנת וגם אנחנו טובים, נצטרך לעושת את ההכנה הרגילה כמו לכל משחק, נעשה הכול כדי לנצח במשחק הזה, נצטרך להיות ביום טוב. יש משחקים שצד שמאל יותר אפקטיבי ובחלק זה הפוך, יודעים לבוא משני הצדדים, נגד רעננה בישלנו שניים או שלושה מצד שמאל, אנחנו מאוד מאוזנים וקבוצה טובה צריכה לדעת לתקוף משני הצדדים”.

שחקני בית"ר חוגגים עם האוהדים (אורן בן חקון)שחקני בית"ר חוגגים עם האוהדים (אורן בן חקון)

מרכז השדה והאם פוקס יפתח: “אני קובע את ההרכב ממש לפני המשחק, הכול פתוח, גם השיטה וגם ההרכב. יש הרבה אימונים עד המשחק ולנו יש 48 שעות פחות מבית”ר להתאושש ולהתכונן. נתחיל היום בהכנות ועוד נחשוב על ההרכב”.

לכתו של דני נישליס בטרם עת: “איש יקר, אוהד יקר, מכיר טוב את המשפחה וזה ממש מצער, לכתו בגיל ממש צעיר. משתתף בצער המשפחה מעומק ליבי”.

מצבו של ירדן שועה: “הוא עזב את האימון האחרון אחרי שהרגיש את השריר האחורי, הוא עובר טיפולים והיום נהיה יותר חכמים לגבי מצבו”.

טרנט סיינסבורי אמר לקראת המשחק: “כל משחק עבורי הוא גדול, היריבה לא משנה, צריכים להראות כבוד ולהתכונן באותו אופן לא משנה אם זה מול האחרונה או הראשונה. הופתעתי מהרמה של הכדורגל בארץ, זו ליגה טובה ואפשר להגיע מכאן לליגות גדולות באירופה, יש כאן מה שצריך מרמת המועדונים ועד האוהדים, זו ליגה גדולה”.

עוד הוסיף הבלם: “לוקחים את זה משחק אחרי משחק, יש כאן הרבה שחקנים צעירים, אני אחד מהוותיקים בקבוצה ואני צריך להפגין מנהיגות. אם יש פציעות ההרכבים יכולים להשתנות, אבל יש כאן הרבה עומק ואם מישהו אחד לא זמין יש עוד מחליפים, וזה בהחלט הופך אותנו לקבוצה חזקה יותר”.

טרנט סיינסבורי (רדאד ג'בארה)טרנט סיינסבורי (רדאד ג'בארה)