אוהדי מכבי חיפה לא נותרו אדישים לנוכח ההחלטה של תובע ההתאחדות לכדורגל להעמיד לדין את הקבוצה בעקבות אירועי טדי, בהם נטען כי אוהדי הירוקים נהמו לעברו של שחקן בית"ר ירושלים פרדי פלומין. בהודעה שהארגונים הוציאו נכתב: “הקהל של מכבי חיפה אלים, כפוי טובה, עושה בלגן, לא צריך להיות במגרשי כדורגל. אפשר להגיד עלינו הרבה דברים, זה לא באמת מעניין אותנו, אבל לא ניתן להדביק עלינו את המילה גזענות”.

עוד הוסיפו בהודעה: “הנהלת בית"ר ירושלים מנסה כבר פעם שנייה ברציפות העונה לעורר פרובוקציות זולות ולהשליך אותן על קהל שלם בנושא הכי רדוד מבחינתנו – גזענות במגרשים. בית"ר, שעד לא מזמן הקהל שלה היה גאה בשירה ‘הקבוצה הגזענית של המדינה’, מנסה לגרום לנו, אוהדי מכבי חיפה, להצטייר כגזענים. את חותמת הדו קיום חרתנו על דגלנו, צבענו וקבוצתנו, ואם יש כמה גורמים כדוגמת יוסי בניון, לכאורה, שמנסים לפגוע בקהל ולסגור חשבונות בדרך קצת שונה מהרגיל, אנחנו כאן להילחם על שמנו הטוב”.

פרדי פלומין חוגג אל עבר יציע אוהדי מכבי חיפה (רדאד ג'בארה)פרדי פלומין חוגג אל עבר יציע אוהדי מכבי חיפה (רדאד ג'בארה)

“את הפרובוקציות של בית"ר, אף אחד מעבר לשני שחקנים לא שמע, לכן זה גם לא צוין בדו"ח השיפוט ולכן לא יהיה תיעוד בשום מקום. אנחנו, ארגוני האוהדים של מכבי חיפה מצהירים – מכבי חיפה לא הייתה ולעולם לא תהיה קבוצה גזענית, וכך גם הקהל שלה, בקבוצה שלנו משחקי ערבים, נוצרים, דרוזים, יהודים, שחורים, לבנים, וכך גם תמצאו את אנשי הארגונים שלנו”.

אוהדי מכבי חיפה (עמרי שטיין)אוהדי מכבי חיפה (עמרי שטיין)

“אנחנו לא טלית שכולה תכלת, וישנם מקרים של נהמות ביציע, אבל זה מעולם לא הגיע ממקום גזעני, זה מן הסתם מגיע מהשם שמלווה את ארגון הקופים הירוקים ב-20 השנים האחרונות. לכן, אם שמעתם נהמה, תסתכלו רגע על החולצה שאתם לובשים, כי זה לא בגלל צבע העור שלכם, זה בגלל צבע החולצה שלכם”.