בהתאחדות לכדורגל קיבלו את בקשתה של מכבי חיפה לדחות את הדיון המשמעתי בעניינה בעקבות אירועי טדי, בהם חלק מאוהדי הקבוצה קראו קריאות גזעניות לכיוון שחקן בית"ר ירושלים, פרדי פלומין ושבעקבותיהם הועמדה לדין.

הסיבה לבקשת הדחייה: מתן זמן נוסף להיערכות משפטית וניסיון לאתר את האירוע במצלמות האבטחה. לחיפה יש את כל הסיבות לחשוש מקבלת עונש רדיוס, אחרי שכבר עמדה לדין באותו נושא בעניין אנטואן קונטה.

לאורך השנים ובעיקר בשנתיים האחרונות בחיפה נלחמו בגילויי גזענות ובית הדין המשמעתי הלך לקראת הקבוצה, אבל הפעם נראה שבית הדין ייאלץ להפעיל את עונש הרדיוס. במצב כזה האצטדיון היחיד שמהווה אלטרנטיבה לסמי עופר הוא בלומפילד, שיכול להכיל את כמות המנויים.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
בלבול: הפסדנו 3 נקודות יקרות

המשמעות של הדחייה היא שעונש הרדיוס, אם יהיה כזה בסופו של דבר, לא בהכרח יופעל במשחק הבית הבא של הקבוצה, מול הפועל באר שבע, במחזור האחרון של העונה הסדירה, וקיימת אפשרות שהוא יופעל במשחק הראשון של הפלייאוף העליון, בו צפויה מכבי חיפה, אם תסיים את העונה הסדירה במקום השני כצפוי, לארח את הקבוצה שתסיים במקום החמישי.

במקביל, הקבוצה חזרה להתאמן תחת האכזבה העצומה מאיבוד הנקודות בטדי. חיפה מעתה צריכה לא רק להסתכל לא רק כלפי מעלה בטבלה אלא גם כלפי מטה שם נמצאת בית"ר במרחק של שש נקודות בלבד. ג'וש כהן היה היחיד שהיה ראוי למחמאות בטדי ובחיפה מודעים לרצון הגדול לרענן את הקבוצה בשינוי אחד או שניים לקראת הפועל חדרה בשבת.