תובע ההתאחדות לכדורגל, עו”ד ניר רשף, הודיע היום (שלישי) כי החליט להעמיד לדין את מכבי חיפה בגין סעיף של קריאות גזעניות, זאת בעקבות התלונות של פרדי פלומין כי אוהדים ירוקים נהמו לעברו במהלך המשחק. 

עו”ד רשף הסתמך על דו”ח השופט, רועי ריינשרייבר, שכתב בנושא הזה: “בדקה ה-94 ולאחר הבקעת השער השני, מבקיע השער פרדי פלומין הוריד את חולצתו ורץ לכיוון יציע אוהדי מכבי חיפה והחל להקניט את הקהל האורח שבתגובה נהם לעברו. יש לציין שהשחקן ניגש אליי ולעוזר השופט דביר שמעון במהלך המחצית הראשונה וטען ששמע נהמות מצד אוהדי מכבי חיפה”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
בלבול: הפסדנו 3 נקודות יקרות

“צוות השיפוט בראשותי לא זיהה את הקריאות ולכן לא התחלנו בנוהל שלושת השלבים אך במחצית המשחק הודענו למשקיף, משה עגייב, שמצידו ביקש מהאבטחה במגרש לבדוק את הנושא במצלמות הביטחון. כאשר משקיף המשחק הודיע לנו שלא נמצאו ראיות, פתחנו את המחצית השנייה ללא הפעלת השלב הראשון בנושא נוהל קריאות גזעניות”.  

בנוסף, מכבי חיפה תעמוד לדין על סעיף של התפרעות אוהדים, זאת לאחר שביציע הירוק הודלקו שש אבוקות. גם בית”ר ירושלים לדין בגין סעיף זה לאחר שצוין כי זיקוק נורה לאחר הבקעת השער של אלירן עטר וכמו כן כוס שתיה נזרקה לעבר הדשא לאחר החמצת הפנדל של צ’ירון שרי. הדיון יתקיים מחר בשעה 17:00.